Rekiny pojawiły się u wybrzeży Portugalii. Ewakuowano setki plażowiczów

Rekiny pojawiły się u wybrzeży Portugalii. Ewakuowano setki plażowiczów
Fot. Nariman Mesharrafa / unsplash.com
PAP / tk

Trzy rekiny pojawiły się u brzegu popularnego turystycznego miasta, Figueira da Foz w zachodniej Portugalii. Spowodowało to ewakuację wielu wypoczywających plażowiczów – poinformowały portugalskie media.

Stacja sprecyzowała, że do poniedziałkowego wieczora policja utrzymała zakaz przebywania w wodzie i w pobliżu brzegu osób z powodu ryzyka ataku drapieżników.

Według SIC od niedzieli na różnych plażach Figueira da Foz potwierdzono obecność trzech rekinów. Pierwsze zgłoszenie o pojawieniu się zwierzęcia pochodziło od surferów.

Od wiosny 2020 roku, czyli wraz z pandemią koronawirusa, przy portugalskich plażach przybyło rozmaitych gatunków zwierząt morskich, w tym rekinów. Zjawisko dotyczy zarówno zachodniego wybrzeża kraju, jak i południowego z popularnym wśród turystów regionem Algarve.

Według portugalskiego instytutu naukowego CIBIO-inBIO najbardziej powszechnym gatunkiem rekina przy zachodnich brzegach Półwyspu Iberyjskiego jest żarłacz błękitny. Według biologów głównym powodem pojawiania się rekinów są poszukiwania ryb.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Rekiny pojawiły się u wybrzeży Portugalii. Ewakuowano setki plażowiczów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.