Szczytno. Okradli zamek z pieniędzy wrzucanych przez turystów

Szczytno. Okradli zamek z pieniędzy wrzucanych przez turystów
Fot. Depositphotos / Sergiy Tryapitsyn
2 miesiące temu
rmf.fm / tk

Na zamku krzyżackim w Szczytnie doszło do nietypowej kradzieży. Trzech mężczyzn włamało się do zamkniętych pomieszczeń i zabrało stamtąd monety, które turyści rzucali „na szczęście”. Złodzieje zostali zatrzymani przez policję.

Jak podaje rmf.fm mężczyźni wtargnęli na zamek w Szczytnie i za pomocą kamienia zniszczyli zabezpieczenia, które chroniły zamknięte pomieszczenie. Rabusie zabrali pieniądze wrzucane przez turystów o łącznej wartości 150 zł. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Szczytnie oszacowali, że kwota poniesionych strat wynosi 800 zł.

Cały incydent zarejestrowały kamery umieszczone na zamku, które ułatwiły poszukiwanie sprawców rabunku. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 24 i 39 lat. Usłyszeli oni zarzut kradzieży wraz z włamaniem. Złodzieje niebawem staną przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rmf.fm / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meinrad Dufner, Anselm Grün OSB
17,43 zł
24,90 zł

Jeżeli chcesz poznać Boga, poznaj najpierw samego siebie
Ewagriusz z Pontu

Dwaj mistrzowie duchowości benedyktyńskiej zapraszają do wyruszenia w drogę pokory, do zobaczenia i zaakceptowania własnych ograniczeń oraz słabości. Paradoksalnie to one, a nie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szczytno. Okradli zamek z pieniędzy wrzucanych przez turystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.