Rekordzistka dojazdów do pracy. Młoda kobieta codziennie przemierza ponad 1,5 tys. kilometrów

Rekordzistka dojazdów do pracy. Młoda kobieta codziennie przemierza ponad 1,5 tys. kilometrów
Fot. Figurniy Sergey / depositphotos.com
PAP / tk

Młoda kobieta codziennie jeździ pociągiem do pracy z Neapolu do Mediolanu, gdzie zatrudniona jest jako woźna w szkole. Historię Giuseppiny, która dwa razy dziennie pokonuje odległość ponad 770 kilometrów, przedstawiły włoskie media.

Prasa zaznacza, że mieszkanka Neapolu jest niewątpliwie jedną z absolutnych rekordzistek, jeśli chodzi o długość dojazdu do pracy. A wszystko to, dodaje, za pensję w wysokości 1165 euro miesięcznie, czyli poniżej średniej krajowej.

Praca na drugim końcu Włoch

29-letnia Giuseppina Giuliano z południa Włoch w chaosie szkolnej biurokracji została zatrudniona w liceum Mediolanie na północy; czyli - jak się zauważa - dalej już prawie nie można. Otrzymała etat woźnej i postanowiła przyjąć tę propozycję.

Zarazem zdecydowała, że z powodu wysokich kosztów wynajmu mieszkania lub pokoju w stolicy Lombardii będzie dojeżdżać do pracy. Wynajem pochłonąłby połowę jej pensji; podróże koleją z biletem miesięcznym kosztują mniej.

DEON.PL POLECA

Woźna w podróży

W swoim neapolitańskim domu wstaje o godzinie 3.30 i o godzinie 5 wsiada do pociągu dużych prędkości jadącego do Mediolanu. Jedzie nim 5 godzin; pracuje od 10.30 do 17. Następnie wraca do domu.

"Czapki z głów dla odwagi i uporu, z jakim idzie ona pod prąd w kraju, w którym konieczność dojazdu 40 kilometrów do pracy to dla wielu utrapienie" - podkreślił dziennik "Il Foglio".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Kate Quinn

Porywająca historia kobiety szpiega z wielką wojną w tle.
Wspaniała powieść, gwarantuję, że ją pokochacie.

Reese Witherspoon

Dwie wojny, dwie kobiety, jedna tajemnica

1947, Wielka Brytania. Charlie przybywa do Europy na polecenie rodziców....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rekordzistka dojazdów do pracy. Młoda kobieta codziennie przemierza ponad 1,5 tys. kilometrów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.