Synoptyk IMGW: w środę deszczowo, na wschodzie upał. Alerty burzowe dla siedmiu województw

Synoptyk IMGW: w środę deszczowo, na wschodzie upał. Alerty burzowe dla siedmiu województw
fot. Depositphotos
PAP / pk

W środę niemal w całym kraju deszczowo, ale na wschodzie kraju bardzo ciepło, nawet 32 stopnie Celsjusza - poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik. IMGW dla ośmiu województw ogłosiło alert burzowy.

W środę w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Najwięcej słońca i najmniej opadów będzie na Suwalszczyźnie. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 35 mm.

DEON.PL POLECA
Temperatura maksymalna od 24 stopni na zachodzie, 29-30 w centrum, do 32 stopni na wschodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 19 do 26 stopni.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

DEON.PL POLECA

W nocy na wschodzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej chmur będzie na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce i w Świętokrzyskiem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na południu kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 16 stopni Celsjusza do 19, w rejonach podgórskich około 13 st. C.

Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W godzinach porannych IMGW rozesłało alert burzowy do mieszkańców siedmiu województw: lubelskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, małopolskiego, łódzkiego, pomorskiego, świętokrzyskiego.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Synoptyk IMGW: w środę deszczowo, na wschodzie upał. Alerty burzowe dla siedmiu województw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.