Jaka pogoda we wtorek? Synoptyk IMGW: po południu możliwe burze

Jaka pogoda we wtorek? Synoptyk IMGW: po południu możliwe burze
fot. Depositphotos
PAP / pk

Jak powiedziała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, we wtorek po południu na północnym wschodzie mogą pojawić się burze. Słonecznie za to powinno być na Wybrzeżu, Pomorzu i w pasie od Opolszczyzny przez Górny Śląsk, Świętokrzyskie po Lubelszczyznę.

Tomczuk dodała, że na pozostałym obszarze kraju będzie zachmurzenie umiarkowane - okresami duże, możliwe są też słabe opady deszczu.

DEON.PL POLECA
- Od Podhala po Bieszczady pochmurnie, w Bieszczadach deszcz - wskazała Tomczuk.

Prognoza synoptyczna Małgorzaty Tomczuk zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie 21-22 stopnie Celsjusza nad morzem i na Suwalszczyźnie, w centrum 24 st. C i 26 stopni na krańcach zachodnich.

Podkreśliła, że powieje słaby wiatr, z kierunków północnych i wschodnich.

- W nocy pogodnie. Tylko na wschodzie początkowo zanikające przelotne opady deszczu. Najchłodniej na północy ok. 9 stopni Celsjusza, najcieplej natomiast zachodzie 14 stopni - wskazała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Zaznaczyła, że w drugiej połowie nocy na północy pojawią się krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 400 metrów. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Jaka pogoda we wtorek? Synoptyk IMGW: po południu możliwe burze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.