Ulewa nad Ostrowem Wielkopolskim. "Takiego intensywnego opadu deszczu miasto jeszcze miało"

Ulewa nad Ostrowem Wielkopolskim. "Takiego intensywnego opadu deszczu miasto jeszcze miało"
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

"Takiego intensywnego opadu deszczu w tak krótkim czasie Ostrów Wlkp. jeszcze nie miał; zalane ulice, domy, piwnice" – powiedział w środę PAP st. kpt. Marcin Rosik z biura prasowego komendy powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp.

We wtorek wieczorem przez Ostrów Wlkp. przeszedł intensywny deszcz, trwający kilkadziesiąt minut.

Nawałnica nad Ostrowem Wielkopolskim

Pierwsze zgłoszenia o zalaniach zaczęły wpływać do ostrowskiej straży pożarnej ok godz. 19. "Wzywano nas do zalanych posesji i ulic" – powiedział st. kpt. Marcin Rosik. Do godziny 7.30 w środę – jak przekazał - interweniowano w 170 przypadkach.

"W akcjach uczestniczyło łącznie 150 strażaków; nasze działania polegały na wypompowywaniu wody z budynków i odgradzaniu posesji wałami ochronnymi w pobliżu rzeki Ołobok przed zalaniem" – powiedział.

Strażaków z Ostrowa wsparł w działaniach pluton z Kalisza.

W wyniku opadów został zalany m.in. urząd miasta. "Takiego zalania jeszcze nie było; urząd jest wyznacznikiem tego, co będzie działo się na terenie miasta, kiedy zobaczyliśmy rozmiar zalania, wiedzieliśmy już, że w Ostrowie będzie źle; musieliśmy dużo trudu włożyć, żeby sytuację opanować" – powiedział.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Ulewa nad Ostrowem Wielkopolskim. "Takiego intensywnego opadu deszczu miasto jeszcze miało"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.