Szerszenie pogryzły pielgrzymów na stacjach drogi krzyżowej. Wśród poszkodowanych 4-latek

Szerszenie pogryzły pielgrzymów na stacjach drogi krzyżowej. Wśród poszkodowanych 4-latek
Fot. depositphotos.com
gov.pl / kb

Do niecodziennych scen doszło w niedzielę 11 września w miejscowości Tropie. Przy jednej ze stacji drogi krzyżowej pielgrzymów zaatakowały szerszenie. Pożądlonych zostało osiem osób, w tym małe dziecko. O zdarzeniu poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

11 września o godzinie 10.00 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Przydonica zadysponowane zostały do działań w Tropiu.

DEON.PL POLECA
Małopolskie, Tropie. Szerszenie zaatakowały pielgrzymów

Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp OSP Rożnów, który w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na stacjach drogi krzyżowej znajdującej się w lesie doszło do użądlenie przez szerszenie 8 osób w tym 4-letniego dziecka będących na pielgrzymce.

Na miejscu zdarzenia obecna była karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga udziela pomocy dwóm osobom tj. 62 letniej kobiecie oraz 70 letniemu mężczyźnie uskarżającym się na dolegliwości. Reszta osób nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Udzielono pomocy w transporcie do karetki dwóch najbardziej poszkodowanych osób.

DEON.PL POLECA

Usunięto stwarzające zagrożenie gniazdo szerszeni. Rozebrano oraz przekazano księdzu proboszczowi drewniane elementy stacji drogi krzyżowej w której znajdowało się gniazdo szerszeni. W trakcie prowadzenia działań na miejsce dotarły dwie dodatkowe karetki zadysponowane przez ratowników medycznych.

Dwie najbardziej poszkodowane osoby oraz 4 letnie dziecko zostały zabrana na dodatkowe badania do szpitala, reszta poszkodowanych osób pozostała na miejscu zderzania. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Źródło: gov.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meinrad Dufner, Anselm Grün OSB

Jeżeli chcesz poznać Boga, poznaj najpierw samego siebie
Ewagriusz z Pontu

Dwaj mistrzowie duchowości benedyktyńskiej zapraszają do wyruszenia w drogę pokory, do zobaczenia i zaakceptowania własnych ograniczeń oraz słabości. Paradoksalnie to one, a nie...

Skomentuj artykuł

Szerszenie pogryzły pielgrzymów na stacjach drogi krzyżowej. Wśród poszkodowanych 4-latek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.