Szwajcaria przeciwna przyjmowaniu dużej ilości uchodźców z Afganistanu

Szwajcaria przeciwna przyjmowaniu dużej ilości uchodźców z Afganistanu
Fot. PAP/EPA/DISTRICT INFORMATION OFFICE JAMNAGAR HANDOUT
PAP / tk

Szwajcarski rząd poinformował, że nie przyjmie dużych grup ludzi uciekających z Afganistanu. Każdy wniosek o azyl będzie rozpatrywany indywidualnie. Rząd oświadczył również, że ewakuuje Afgańczyków współpracujących ze Szwajcarskimi instytucjami.

Wizy humanitarne będą wydawane osobom, których życie jest w sposób bezpośredni i konkretny zagrożone, dodatkowo aplikujący o nie muszą mieć aktualne i bliskie związki ze Szwajcarią. Jak ogłosił rząd, do ubiegania się o wizę humanitarną nie wystarczy przynależność do grupy, której potencjalnie może grozić niebezpieczeństwo.

Szwajcaria sprowadzi do kraju Afgańczyków

Szwajcarskie władze przekazały, że pracują nad sprowadzeniem do kraju 230 afgańskich pracowników szwajcarskiej agencji rozwojowej oraz członków ich rodzin. Działający od 2002 r. afgański oddział agencji został tymczasowo zamknięty, a ostatni pracujący w nim Szwajcarzy we wtorek wrócili do kraju.

W Afganistanie wciąż przebywa ok. 30 szwajcarskich obywateli, którzy chcą opuścić to państwo; władze pozostają z nimi w kontakcie i opracowują drogę ich ewakuacji do kraju - poinformował rząd w oświadczeniu.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Wspólna małżeńska podróż może być piękna, ale z pewnością nie jest beztroską sielanką. Kryzysy, nieporozumienia, sprzeczki, ciche dni oraz inne nieprzyjemne wydarzenia to naturalne etapy tej drogi. Gorzej, gdy wycofanie...

Skomentuj artykuł

Szwajcaria przeciwna przyjmowaniu dużej ilości uchodźców z Afganistanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.