Ważna zmiana dla odwiedzających Morskie Oko. Parking tylko po rezerwacji on-line

Ważna zmiana dla odwiedzających Morskie Oko. Parking tylko po rezerwacji on-line
fot. Depositphotos
PAP / pk

Ruch na trakcie do Morskiego Oka jest bardzo duży, a parkingi wypełniają się od wczesnych godzin porannych. Tatrzański Park Narodowy wprowadził dla kierowców obowiązkową rezerwację internetową.

Turyści wybierający się samochodami nad popularne Morskie Oko w Tatrach, muszą przynajmniej dzień wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie, gdzie rozpoczyna się popularny szlak - przypomina TPN. Alternatywą jest dotarcie na szlak komunikacją zbiorową.

Rezerwacji miejsca parkingowego można dokonać przez stronę internetową tpn.pl - do godziny 22 dnia poprzedzającego planowaną wycieczkę. Rezerwacja przez stronę internetową da gwarancję miejsca parkingowego. Proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, a system pozwala na szybką płatność online.

Policja przypomina, że samochody zostawiane poza wyznaczonymi parkingami będą odholowywane.

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku ten zakątek gór odwiedza ponad milion turystów.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ważna zmiana dla odwiedzających Morskie Oko. Parking tylko po rezerwacji on-line
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.