USA: atak mrozów - pobito kilkaset sezonowych rekordów pogodowych

USA: atak mrozów - pobito kilkaset sezonowych rekordów pogodowych
fot. Deposit Photos
PAP / sz

Kilkaset sezonowych rekordów meteorologicznych pobiła fala arktycznego powietrza w USA. Od czwartku nad wschodnim wybrzeżem i Wielkimi Jeziorami rozpoczęło się ocieplenie, ale w tygodniu mrozów doświadczyło ponad 230 milionów Amerykanów.

"Przedsmak stycznia w listopadzie" – ocenił listopadowy mroźny front na Twitterze amerykański meteorolog Jonathan Erdman.

W kilkuset miejscach pomiarowych w USA odnotowano najniższe temperatury dla odpowiednich dni kalendarzowych listopada; wiele pobitych rekordów datowano jeszcze na 1911 rok. Mrozy sięgały nawet położonych na południu USA Florydy i Alabamy. Nad Wielkimi Jeziorami temperatura była niższa o kilkanaście stopni Celsjusza w porównaniu do okresowej średniej.

Wiele miast na północy kraju sparaliżowały obfite opady śniegu. W Detroit poniedziałek był najbardziej śnieżnym listopadowym dniem w historii miasta. Śnieg wystąpił nawet ok. 100 km na północ od granicy z Meksykiem.

W poniedziałek na lotnisku w Chicago samolot linii American Airlines wypadł z ośnieżonego pasa startowego; szczęśliwie w incydencie nie ucierpiał żaden z pasażerów.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: atak mrozów - pobito kilkaset sezonowych rekordów pogodowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.