W krakowskim szpitalu urodziły się pięcioraczki. W domu czeka na nie siedmioro rodzeństwa

W krakowskim szpitalu urodziły się pięcioraczki. W domu czeka na nie siedmioro rodzeństwa
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki. Ważą od 710 do 1400 gramów i każdy z nich mierzy ok. 40 centymetrów. Pięcioraczki - Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy - przyszły na świat w niedzielę - poinformował szpital.

Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28 tygodniu, przez cesarskie cięcie.

- Już po raz drugi - dzięki staraniom zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą - w niedzielę, po godzinie 14, powitaliśmy na świecie pięcioraczki - poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych szpital.

Dodał, że Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i każdy z nich mierzy ok. 40 centymetrów. - Dzieci i mama czują się dobrze, w domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa! - przekazał szpital. Według informacji, jakie podał, taka ciąża zdarza się raz na 52 miliony przypadków.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Inka Jabłońska

Zapach imbiru i kręta droga do miłości

Siostrom Dębińskim sypią się na głowę same katastrofy. Roksi zostaje uśmiercona w serialu, w którym gra główną rolę, i nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Lucy wciąż...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W krakowskim szpitalu urodziły się pięcioraczki. W domu czeka na nie siedmioro rodzeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.