W Norwegii pojawił się mors. Władze rozważają zabicie zwierzęcia

W Norwegii pojawił się mors. Władze rozważają zabicie zwierzęcia
Mors. Fot. Ondrej Prosicky / Depositphotos.com
PAP / mł

Ważący 600 kilogramów mors od kilku tygodni rezyduje u wybrzeży fiordu Oslo, wyleguje się na łodziach, powodując ich podtapianie. Zwierzę zablokowało też m.in. pomost dla kajakarzy. Z tego powodu doszło do kilku interwencji policji.

Norweskie władze rozważają uśmiercenie morsa, nazywanego Freya Powodem jest nadmierne zainteresowanie gapiów i obawa, że zwierzę może wyrządzić ludziom krzywdę.

"Mors nie odpoczywa, jest zestresowany. Mimo naszych apeli o zachowanie odległości, zaobserwowaliśmy niebezpieczne sytuacje, gdy dzieci na oczach dorosłych kąpały się w pobliżu zwierzęcia" - przekazała telewizji NRK Nadia Jdaini z Norweskiej Dyrekcji ds. Rybołówstwa. Według Jdaini "największą obawą jest, że komuś może stać się krzywda".

"Mors nie jest agresywny, ale może wciągnąć człowieka pod wodę dla zabawy" - potwierdził gazecie "Dagbladet" biolog Rune Aae

DEON.PL POLECA

Naukowcy przypuszczają, że Freya pochodzi z norweskiego archipelagu arktycznego Svalbard lub z Grenlandii. Morsa widywano wcześniej w Holandii, Danii oraz na zachodnim wybrzeżu Szwecji.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Kate Quinn

Wciągająca opowieść o szpiegostwie i niesamowitych kobietach, które pod warstwą szminki i koronki ukrywały prawdę, łamiąc szyfry w tajnym ośrodku Bletchley Park.
Stephanie Dray

Trzy kobiety, niebezpieczny zdrajca i tylko jedna szansa, aby złamać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Norwegii pojawił się mors. Władze rozważają zabicie zwierzęcia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.