W plecaku miał substancję mogącą zabić 100 tys. osób. 52-letni mężczyzna przypadkiem aresztowany na Florydzie

W plecaku miał substancję mogącą zabić 100 tys. osób. 52-letni mężczyzna przypadkiem aresztowany na Florydzie
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Wavebreak Media LTD / Depositphotos.com
PAP / mł

Policja zatrzymała 52-letniego Adriana Riversa, bo nie miał zapalonych przednich świateł w samochodzie. Okazało się, że jest poszukiwany w dwóch hrabstwach, a w plecaku ma fentanyl mogący zabić ponad 100 tys. ludzi, a także marihuanę. 

Policja na Florydzie aresztowała w trakcie kontroli ruchu drogowego mężczyznę poszukiwanego w dwóch hrabstwach. Przewoził fentanyl mogący zabić ponad 100 tys. ludzi i marihuanę. Informuje o tym w środę Politico, powołując się na biuro szeryfa hrabstwa Flagler.

„52-letni Adrian Kamai Rivers został aresztowany około godz. 12:30 w Palm Coast. Zatrzymano go, bo nie miał zapalonych w samochodzie przednich świateł. W jego plecaku było 219 gramów fentanylu i 533 gramy marihuany” – podało Politico.

Według biura szeryfa funkcjonariusz przeszukał pojazd Riversa po wykryciu zapachu marihuany. Mężczyzna tłumaczył, że palił godzinę wcześniej i posiada zaświadczenie uprawniające do kupowania marihuany w celach medycznych. Okazało się jednak, że nie jest już ważne.

DEON.PL POLECA

Władze ustaliły, że Rivers jest poszukiwany za posiadania kokainy, co było naruszeniem przepisów o warunkowym zwolnieniu z więzienia, a także niepłacenie alimentów.

"Czasami małe rzeczy prowadzą do dużych. (…) W tym przypadku skonfiskowaliśmy wystarczająco dużo fentanylu dla zabicia ponad 100 tys. osób lub całych miast: Palm Coast, Flagler Beach i Bunnell” – ocenił szeryf hrabstwa Flagler Rick Staly.

Fentanyl jest silnym środkiem produkowanym na niewielką skalę, nielegalnie i używanym jako substytut heroiny. Jego przedawkowanie prowadzi do zgonu znacznie częściej, niż w przypadku heroiny i innych narkotyków.

Konfiskaty fentanylu na granicy z Meksykiem wzrosły w ostatnich czterech latach o prawie 200 proc., informuje Politico.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

W plecaku miał substancję mogącą zabić 100 tys. osób. 52-letni mężczyzna przypadkiem aresztowany na Florydzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.