W pożarze domu zginął aktor Piotr Wysocki. Grał w "Czterech pancernych"

W pożarze domu zginął aktor Piotr Wysocki. Grał w "Czterech pancernych"
Fot. depositphotos.com
PAP / rmf.fm / tk

W wieku 87 lat w pożarze swojego domu zmarł Piotr Wysocki, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Był znany m.in. z serialu "Czterej pancerni i pies" oraz filmu "Kariera Nikodema Dyzmy". Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (lubelskie).

O śmiertelnym pożarze poinformowała asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Doszło do niego ok. godz. 8 w Trzcińcu w gminie Chodel. - Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w skutek pożaru śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał - mówiła asp. szt. Żur dodając, że policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają obecnie szczegóły zdarzenia.

- W środku nie było wielkich oznak pożaru. Nie było żywego ognia. Tliło się wyposażenie. Było mocne zadymienie. Strażacy mieli problem z wejściem do pomieszczenia, w którym przebywał mężczyzna, gdyż drzwi były zablokowane. Gdy już weszli do środka, znaleźli zwęglone zwłoki– zaznaczył Paweł Dzikowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opolu Lubelskim.

W pożarze zginął aktor Piotr Wysocki

Według "Tygodnika Lokalnego. Wspólnota Opolska" w tym domu zamieszkiwał od kilkunastu lat aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki.

- Piotr Wysocki związany był w Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w „Widnokręgu”, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – przekazała Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

DEON.PL POLECA

"Piotr Wysocki był aktorem telewizyjnym, teatralnym i filmowym. Widzowie mogą znać go z wielu kultowych produkcji. W serialu ‘Czterej pancerni i pies’ wcielił się w rolę porucznika Kozuby. Oprócz tego wystąpił w ‘Popiołach’ Andrzeja Wajdy (jako książę Jan Gintułt), a także w ‘Karierze Nikodema Dyzmy’ i ‘Rodzinie Połanieckich’" – podaje rmf.fm.

Źródło: PAP / rmf.fm / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Skomentuj artykuł

W pożarze domu zginął aktor Piotr Wysocki. Grał w "Czterech pancernych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.