Cenisz wartość życia i rodziny? Weź udział w Marszu!

Cenisz wartość życia i rodziny? Weź udział w Marszu!
(fot. maps.com.pl / marsz.org)
6 lat temu
Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny / rj

W niedzielę 31 maja, w całej Polsce, w ponad 140 miastach odbędą się marsze promujące obronę życia oraz tradycyjnego modelu rodziny. Zapraszamy również Ciebie!

Marsze stanowią okazję do tego, by pokazać co jest dla nas wartościowe. By wyrazić swój szacunek do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. By cieszyć się z posiadania rodziny, której niczym nie da się zastąpić. By spotkać się z innymi osobami, które szanują życie podobnie jak my.

Marsze są przede wszystkim świętem rodzin, dlatego warto zachęcić do współuczestnictwa swoją rodzinę i przyjaciół. Niech każdy weźmie ze sobą gwizdki, dzwonki, piszczałki - wszystko, czym można hałasować. Nie zapomnijmy o flagach: narodowej, papieskiej i maryjnej.

Liczy się liczba! To bardzo ważne, aby w marszach uczestniczyło nas jak najwięcej. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej i władz - zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich - na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim szacunkiem. Wyjdziemy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami bronić się nie mogą.

Św. Jan Paweł II mówił, że "nieraz stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów" - że "każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga".

Ronald Regan powiedział z kolei: "Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić"[!].

Nasza obecność na tym Marszu jest ważna - jak mówiła Matka Teresa z Kalkuty: "Wszystko, co robimy jest tylko kroplą w oceanie. Ale jeśli nie będziemy tego robić, zawsze tej kropli będzie brakować". Pokażmy, że nas - tych którzy cenią wartość życia i rodziny - jest wielu.

W ramach Marszów, tradycyjnie dla najmłodszych przewidziane są liczne atrakcje: koncerty, gry i zabawy. Nie siedź w domu, pomaszeruj z rodzinami!

Szczegóły na temat Marszów znajdziesz pod adresem www.marsz.org.

Cenisz wartość życia i rodziny? Weź udział w Marszu! - zdjęcie w treści artykułu

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cenisz wartość życia i rodziny? Weź udział w Marszu!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.