Ciała kobiet odnalezione w lesie. To prawdopodobnie zaginione przed tygodniem matka i córka

Ciała kobiet odnalezione w lesie. To prawdopodobnie zaginione przed tygodniem matka i córka
Poszukiwania zaginionych kobiet z Częstochowy (fot. Facebook/Policja Śląska)
RMF/PAP/mk

W lesie w okolicach Romanowa w woj. śląskim policjanci odnaleźli zakopane w ziemi ciała dwóch kobiet. Jak informują reporterzy RMF FM to prawdopodobnie szczątki zaginionych przed tygodniem mieszkanek Częstochowy - matki i córki.

Trwa identyfikacja ciał - informuje RMF 24.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM w niedzielę około godz. 21 w okolicach Romanowa w województwie śląskim znaleziono damską torebkę. W tym samym miejscu miały znajdować się zakopane na głębokości około 50-70 cm w ziemi dwa ciała. To prawdopodobnie zaginione kobiety. Na miejscu znaleziono też zwłoki psa, z którym 15-latka w dniu zaginięcia miała wyjść na spacer.

Śląska policja potwierdziła odnalezienie ciał. Romanów znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od Częstochowy.

DEON.PL POLECA

Poszukiwania 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii rozpoczęły się ponad tydzień temu. W czwartek 10 lutego kobiety, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ul. Bienia i nie nawiązały kontaktu z bliskimi. W minioną środę zarzut podwójnego zabójstwa usłyszał 52-letni znajomy Aleksandry, który został aresztowany. Podejrzany nie przyznał się do winy i nie złożył wyjaśnień.

Jak wynika z ostatnich ustaleń, ford focus należący do Aleksandry 10 lutego miał poruszać się po drodze krajowej nr 91 w rejonie Romanowa i dalej w kierunku Katowic. Wcześniej poszukiwania kobiet koncentrowały się one w okolicy ogródków działkowych w Częstochowie, gdzie Aleksandra miała swoją altanę, a w pobliżu stoi altana należąca do jej znajomego Krzysztofa R. To ten mężczyzna został zatrzymany i aresztowany pod zarzutem zabójstwa obu kobiet.

W poniedziałek rano policja informowała, że ponad stu policjantów oraz strażacy przeczesują okolice duktu leśnego w okolicy Romanowa (Śląskie) poszukując zaginionych ponad tydzień temu kobiet. 

Śledztwo dotyczące zabójstwa Aleksandry i Oliwii Wieczorek przejęła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Śledczy na razie nie ujawniają szczegółów prowadzonych czynności – nie wiadomo, jakie dowody przemawiają za winą R., czy i jakie zabezpieczono ślady zbrodni oraz jaki mógł być jej motyw.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Ciała kobiet odnalezione w lesie. To prawdopodobnie zaginione przed tygodniem matka i córka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.