Izrael: nowa technologia pozwoli policji rozpoznać nawet zasłonięte twarze

Izrael: nowa technologia pozwoli policji rozpoznać nawet zasłonięte twarze
Fot. Timon Studler / unsplash.com
PAP / tk

Dzięki technologii rozwijanej przez Dany'ego Tirza, byłego pułkownika armii Izraela, policja będzie w stanie w czasie rzeczywistym rozpoznać w tłumie nawet mocno zakrytą twarz – poinformował portal Times of Israel.

Należąca do Tirzy firma Yozmot pracuje nad stworzeniem technologii, która pozwoli noszonym przez policjantów kamerom rozpoznać w czasie rzeczywistym mocno zakryte twarze osób znajdujących się w tłumie. "Policjant będzie wiedział, kto się przed nim znajduje" - powiedział Dany Tirza.

DEON.PL POLECA
Rozpoznawanie zasłoniętych twarzy

Były pułkownik izraelskiej armii przyznał, że jego przedsiębiorstwo współpracuje ze specjalizującą się w technologiach rozpoznawania twarzy firmą Corsight AI mającą siedzibę w Tel Awiwie. Jego zdaniem nowe rozwiązanie pozwoli na rozpoznanie twarzy noszącej maskę, silny makijaż czy kamuflaż i będzie w stanie połączyć obraz ze zdjęciami sięgającymi nawet kilku lat wstecz.

Prezes Corsight AI Rob Watts nie potwierdził współpracy z Yozmot, przyznał natomiast, że jego firma nawiązała kontakt z 230 podmiotami, które wprowadziły funkcję rozpoznawania twarzy do używanych przez siebie kamer. Dodał, że technologia jest obecnie testowana przez policję brytyjską i australijską.

Korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa budzi na świecie wiele kontrowersji. Jej sprzedaż służbom mundurowym wstrzymały lub wycofały całkowicie Facebook, Microsoft, Amazon oraz IBM.

Sektor był w 2020 roku wyceniany na około 3,7 mld dolarów. Wzrost jego wartości w 2026 roku oszacowano na 11,6 mld dol.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Izrael: nowa technologia pozwoli policji rozpoznać nawet zasłonięte twarze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.