Strzały i brawurowy pościg policji. Kierowca zapłaci prawie 33 tys. grzywny

Strzały i brawurowy pościg policji. Kierowca zapłaci prawie 33 tys. grzywny
(Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl)
jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/dm

Kierowca audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w trakcie ucieczki uszkodził dwa radiowozy i stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Gdy 32-latek chciał potrącić policjanta, policja oddała strzały. Po przestrzeleniu opon w aucie, kierujący pojazdem i jego pasażerowie zostali zatrzymani. Kierowca był trzeźwy. Teraz musi zapłacić prawie 33 tys. grzywny.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 22.00. Jastrzębscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę audi, który miał papierową tablicę rejestracyjną.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, przez co funkcjonariusze rozpoczęli pościg za samochodem.

Mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie ucieczki uderzył też w radiowóz i próbował zepchnąć go do rowu.

DEON.PL POLECA

Podczas prób jego zatrzymania uszkodzeniu uległy dwa policyjne radiowozy.

W miejscowości Kończyce Małe z powodu uszkodzenia silnika samochód zatrzymał się. Kiedy policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, ten zdołał uruchomić samochód i ruszył w kierunku jednego z nich. Drugi z mundurowych widząc to, oddał strzały w kierunku samochodu, doprowadzając do zatrzymania uciekiniera.

32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie przebywał jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazową, pałkę teleskopową oraz narkotyki.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Jak się okazało, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pasażer był z kolei poszukiwany przez jastrzębskich kryminalnych w związku z rozbojem z grudnia 2021 roku.

(Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl)(Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl)
W sprawie prowadzone jest śledztwo. 32-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już prokuratorskie zarzuty m.in. czynnej napaści na policjantów, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz niestosowanie się do wyroku sądu. 30-latek odpowie za rozbój.

Sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Strzały i brawurowy pościg policji. Kierowca zapłaci prawie 33 tys. grzywny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.