"Dziennikarze BBC przemilczeli statystyki"

"Dziennikarze BBC przemilczeli statystyki"
(fot. Mariusz Han SJ/DEON.pl)
9 lat temu
Logo źródła: Superstacja Superstacja / drr

Brytyjscy dziennikarze, którzy zrealizowali dokument "Euro 2012: stadiony nienawiści" celowo nie pokazali statystyk na temat bezpieczeństwa na polskich stadionach - tak twierdzi rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Sokołowski. W rozmowie z Superstacją Sokołowski ujawnił, że brytyjscy dziennikarze rozmawiali z przedstawicielami polskiej policji i uzyskali dane na temat przestępczości, ale nie uwzględnili ich w swoim materiale, bo "nie pasowały do tezy".

- Wypowiadaliśmy się do tego reportażu, ale to nie pasowało do tezy, więc nie zostało wyemitowane - powiedział Mariusz Sokołowski na antenie Superstacji. Dodał, że dziennikarze BBC dostali informacje na temat przestępczości na stadionach, ale z nich nie skorzystali. - Przedstawiliśmy dane na temat bezpieczeństwa na polskich stadionach, pokazaliśmy o ile zmniejszyła się liczba ekscesów w ciągu ostatnich lat. Ale to nie zmieściło się w materiale, bo nie pasowało do tezy - dodał Sokołowski.

Rzecznik komendanta głównego policji ujawnił także, że brytyjscy dziennikarze odrzucili ofertę pomocy przy realizacji materiału. - Kiedy ekipa jechała do Łodzi chcieliśmy pokazać, jak to wygląda z punktu widzenia zabezpieczenia policyjnego - mówił Sokołowski w Superstacji. - Nie skorzystali, bo to też nie pasowało do tezy ich materiału - żalił się policjant.

Brytyjska telewizja publiczna BBC wyemitowała reportaż "Euro 2012: stadiony nienawiści" na temat rasizmu i agresji pseudokibiców na polskich i ukraińskich stadionach. Były kapitan angielskiej reprezentacji Sol Campbell radził nawet angielskim kibicom, by nie ryzykowali wyjazdu na Euro 2012, bo "mogą wrócić w trumnie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dziennikarze BBC przemilczeli statystyki"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.