Ewa Błaszczyk o zarzutach NIK: to jest jakaś brednia

Ewa Błaszczyk o zarzutach NIK: to jest jakaś brednia
fot. RMF24 / YouTube
PAP / pk

Ewa Błaszczyk, aktorka i założycielka fundacji "Akogo?", w RMF FM podsumowała działalność Kliniki Budzik. Odniosła się również do zarzutów NIK co do prawidłowości wsparcia fundacji z Funduszu Sprawiedliwości.

Aktorka powiedziała, że od 2013 r. w Klinice Budzik udało się wybudzić 86 osób czyli ok. 60 proc. pacjentów. Wskazała, że w sprawie wybudzenia wiele zależy od stopnia uszkodzenia mózgu. Powiedziała też, że w przyszłym roku zamierza wystartować z Kliniką Budzik dla dorosłych w Warszawie.

DEON.PL POLECA
- Czyli właściwie kontrakt z NFZ byłby od 2023 r. To jest nasze marzenie. Jest wielkie zapotrzebowanie społeczne na to. Wygraliśmy konkurs w Ministerstwie Sprawiedliwości w programie dla ofiar przestępstw, a właśnie około 60 proc. naszych pacjentów to są wypadki komunikacyjne - wskazała.

DEON.PL POLECA

Zarzuty NIK

Na uwagę, że "NIK bardzo mocno skrytykował to wszystko, mówiąc, że nie do końca Fundusz Sprawiedliwości fundacji (Akogo?) i klinice się należy, oraz że nie ma pewności, iż będzie to dobrze wydatkowane", odparła: "No to jest jakaś brednia, przepraszam, dlatego, że pół roku NIK siedział u nas w fundacji i odwracał naszą uwagę od tego, co powinniśmy robić, siedzieliśmy w papierach no i wszystko w porządku, więc nie bardzo rozumiem tego rodzaju komentarz".

Aktorka zwróciła jednak uwagę, że brakuje pieniędzy i wiele trzeba zrobić, by dostać fundusze. - Zrobiłam nowy kosztorys w październiku w drugiej połowie 2021 r. i brakuje nam teraz 16 mln zł do ukończenia inwestycji. Na zewnątrz to wygląda tak, jakby było gotowe. W środku trzeba wszystko zrobić, są to roboty budowlane, instalacje sanitarne wewnętrzne, instalacje elektryczne wewnętrzne, instalacje niskoprądowe, zagospodarowane tereny sanitarne zewnętrzne, przyłącze wodociągowe energetyczne, trafostacja, przyłącze cieplne - dodała.

- Będziemy chodzić wszędzie, poruszę niebo i ziemię i zwracam się już w tej chwili do wszystkich obywateli tego kraju. Będę chodzić po wszystkich instytucjach (...) i do spółek Skarbu Państwa, pójdę wszędzie, po prostu, nie wolno tego zatrzymać - podkreśliła.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ewa Błaszczyk o zarzutach NIK: to jest jakaś brednia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.