TOPR apeluje o rozsądek. Warunki w Tatrach pogarszają się z godziny na godzinę

TOPR apeluje o rozsądek. Warunki w Tatrach pogarszają się z godziny na godzinę
fot. Depositphotos
Tatromaniak / pk

W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje do turystów o szczególną ostrożność.

Jak informuje portal Tatromaniak, w środę w Tatrach zrobiło się ciepło, a mżawka zmoczyła starą pokrywę śnieżną. Wieczorem, gdy temperatura spadła poniżej zera, powstały groźne oblodzenia. To pogorszyło i tak już trudne warunki turystyczne. "Warunki w Tatrach pogarszają się z godziny na godzinę" - czytamy na portalu Tatromaniak.

Apel TOPR: śniegu jest nadal mało i wszędzie wystają kamienie

"Przy tych warunkach ewentualne upadki/poślizgnięcia w stromszym terenie mogą się kończyć tragicznie. Szczególnie, że śniegu jest nadal mało i wszędzie wystają kamienie" - ostrzega TOPR.

"Prosimy o rozsądne planowanie i ograniczenie aktywności do terenów o małym nastromieniu! Przy okazji przypominamy, że raczki to nie raki i nie nadają się one to poruszania w terenie wysokogórskim" - apelują ratownicy, cytowani przez portal Tatromaniak.

DEON.PL POLECA

W ostatnich dniach pisaliśmy o kilku groźnych wypadkach, które wydarzyły się w Tatrach. Pod Gerlachem zginęły trzy osoby, a jedna osoba spadła z grani Tatr Zachodnich. Tatromaniak informuje również o wypadkach w okolicach Krzyżnego i Koziego Wierchu.

Jeśli wybierasz się w góry, koniecznie przeczytaj nasz poradnik, jak bezpiecznie chodzić zimą po górach.

Źródło: Tatromaniak / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

TOPR apeluje o rozsądek. Warunki w Tatrach pogarszają się z godziny na godzinę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.