15-letnia dziewczyna zginęła w ostrzale artyleryjskim w Donbasie

15-letnia dziewczyna zginęła w ostrzale artyleryjskim w Donbasie
(fot. photo.ua / Shutterstock.com)
3 lata temu
PAP / pk

15-letnia dziewczyna zginęła w wyniku ostrzału artyleryjskiego, dokonanego w poniedziałek przez prorosyjskich separatystów w Donbasie - poinformowała policja w kontrolowanej przez Kijów części obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy.

Według komunikatu policji "dziewczyna znajdowała się na podwórzu swego domu. Pocisk wybuchł w odległości trzech metrów, nie pozostawiając jej szans na przeżycie".

Wcześniej szef donieckiej obwodowej administracji cywilno-wojskowej Pawło Żebriwski przekazał, że do zdarzenia doszło we wsi Zalizne koło Torecka w obwodzie donieckim. "Dziecko znajdowało się na podwórzu domu swojej babci, gdy eksplodował pocisk wielkiego kalibru, wystrzelony z pozycji raszystów (Rosjan - PAP)" - napisał na Facebooku.

Iryna Heraszczenko, wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej (parlamentu Ukrainy) i przedstawicielka Kijowa w trójstronnej grupie kontaktowej w sprawie Donbasu oświadczyła, że każdy fakt śmierci dziecka w tym regionie powinien być włączany do międzynarodowych pozwów Ukrainy przeciwko Rosji.

"Ostatnie tygodnie przynoszą straszliwe informacje z linii frontu; giną wojskowi i cywile, w wyniku ostrzałów zginęło kilkoro dzieci. Każdy fakt zabicia ukraińskiego dziecka powinien być włączany do postępowania karnego i każdy powinien znaleźć się w pozwach Ukrainy w sądach międzynarodowych przeciwko Rosji, która sponsoruje terroryzm w Donbasie" - napisała Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku.

18 maja w ostrzale wsi Trojicke na wschodzie Ukrainy zginął 13-letni chłopiec i jego ojciec. Matka chłopca i brat zostali ranni. Są to kolejne ofiary trwających od 2014 roku walk w Donbasie, w czasie których zginęło dotychczas ponad 10 tysięcy osób.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

15-letnia dziewczyna zginęła w ostrzale artyleryjskim w Donbasie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.