8 z 13 milionów mieszkańców Syrii wciąż potrzebuje pomocy humanitarnej

8 z 13 milionów mieszkańców Syrii wciąż potrzebuje pomocy humanitarnej
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
KAI/ ed

Caritas Polska bije na alarm: 8 milionów z 13 milionów mieszkańców Syrii wciąż potrzebuje pomocy humanitarnej. Podczas XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, przedstawił program "Rodzina Rodzinie" i wziął udział w panelu "Jak pomagać w czasach kryzysu".

- Pieniądze na pomoc dla ofiar kryzysów są w rękach tych, którzy mają ich pod dostatkiem, jednak nasze doświadczenie mówi, że większość darczyńców to nie ci, którzy są bogaci, ale ci empatyczni i wrażliwi.

Naszym obowiązkiem jest do nich dotrzeć i pokazać nasz pomysł na pomoc, skuteczność i wiarygodność oraz efekty - mówił dyrektor największej organizacji charytatywnej w Polsce.

Chcemy docierać do wszystkich, którzy mogą pomóc

- We wszystkich działaniach kierujemy się chrześcijańskim systemem wartości. Mówimy językiem miłosierdzia, który jest zrozumiały bez względu na szerokość geograficzną. Pobudzamy wykorzystanie "zasobów wspólnoty chrześcijańskiej". Chodzi o różne wartości - czyjś czas, zaangażowanie, relacje jakie posiada i może wykorzystać - ale też dobra materialne, którymi może się podzielić. Taka postawa przyciąga do nas również tych, którzy na co dzień nie podzielają do końca naszych wartości.

Ważne jest to, że staramy się uniwersalizować przekaz i docierać do wszystkich, którzy mogą pomóc - mówił ks. Iżycki w dalszej części debaty.Panel dyskusyjny z udziałem Dyrektora Caritas Polska i przedstawicielami innych ogólnopolskich organizacji charytatywnych odbył się 6 września w Domu Forum w Krynicy. Jednocześnie w czasie całego Forum funkcjonowało stoisko z Busem Caritas - Mobilną Ambasadą Niepodległej, która promuje działania Caritas w Polsce i za granicą, m.in. na Bliskim Wschodzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

8 z 13 milionów mieszkańców Syrii wciąż potrzebuje pomocy humanitarnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.