Coraz więcej Holendrów mieszka w swoich samochodach z powodu ubóstwa

Coraz więcej Holendrów mieszka w swoich samochodach z powodu ubóstwa
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Setki Holendrów są zmuszone do mieszkania w swoich samochodach i ich liczba ciągle rośnie, informuje portal RTL Nieuws. Ta nowa forma bezdomności jest konsekwencją ubóstwa i braku mieszkań, ocenia portal.

Ubóstwo w Holandii

Mieszkanie we własnym samochodzie to nie ekstrawagancja, ale koniczność wielu Holendrów, napisał we wtorek RTL Nieuws. "Eksperci spodziewają się, że ich liczba wzrośnie z powodu rosnącego ubóstwa i niedoboru mieszkań" – czytamy w portalu.

- Zauważamy coraz więcej osób mieszkających w samochodach, ale także na działkach oraz starych, zbutwiałych łodziach – mówi rzecznik organizacji pomocowej HVO-Querido w Amsterdamie, cytowany przez portal.

Cześć osób decyduje się na to, aby zamieszkać w samochodzie nie z powodów finansowych. - Daje im to wolność i niezależność od systemu – powiedział RTL Nieuws Jan-Joseph Stok, który badał to zjawisko.

DEON.PL POLECA

- To rosnąca społeczność, która posada swoje prywatne grupy w mediach społecznościowych, gdzie m.in. dzielą się poradami – twierdzi Stok.

Według oficjalnych danych w Holandii jest ok. 40 tys. osób bezdomnych, ale eksperci cytowani przez portal szacują ich liczbę na 100 tys.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper, George Augustin

Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną otwartość.

Żyjemy w świecie, w którym zmiany gwałtownie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Coraz więcej Holendrów mieszka w swoich samochodach z powodu ubóstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.