Dzień medalowy trwa. Dwa polskie medale w Tokio w jednej dyscyplinie

Dzień medalowy trwa. Dwa polskie medale w Tokio w jednej dyscyplinie
Fot. PAP/Leszek Szymański
PAP/ kb

Wtorek jest zdecydowanie najlepszym do tej pory dniem dla Polaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Anita Włodarczyk została w Tokio mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Brąz wywalczyła Malwina Kopron.

Włodarczyk rzuciła młotem 78,48 m i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Niespełna 36-latka wcześniej była najlepsza w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016. O jej sukcesach można pisać dużo. Praktycznie na dekadę zdominowała tę konkurencję.

Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu - 82,98.

Dwa ostatnie sezony miała jednak stracone z powodu kłopotów zdrowotnych, a poza tym zmieniła trenera - teraz ćwiczy pod okiem Chorwata Ivicy Jakelica. Pierwsze tegoroczne starty miała słabe, ale cały czas zapewniała, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Już przed wylotem do Tokio dała sygnał, że jest coraz lepiej, kiedy rzuciła 77,92. Także w eliminacjach, które wygrała, pokazała rywalkom, że jest w wysokiej formie.

Malwina Kopron rzuciła młotem na odległość 75,49 m. W ostatniej kolejce Polka straciła srebrny medal, który odebrała jej Chinka Zheng Wang rzutem na 77,03 m.

Dziś polskie kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebrny medal, a brąz w zapasach zdobył Tadeusz Michalik.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
dr Don Colbert
17,40 zł
28,99 zł

Czy można w 50 dni poprawić stan swojego zdrowia?

Badania naukowe potwierdzają, że zdrowe odżywianie i odpowiedni styl życia pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby serca o ponad 80%, a choroby nowotworowej – o 60%....

Skomentuj artykuł

Dzień medalowy trwa. Dwa polskie medale w Tokio w jednej dyscyplinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.