Iran wprowadzi zakaz trzymania zwierząt domowych? Możliwa grzywna za spacer z psem

Iran wprowadzi zakaz trzymania zwierząt domowych? Możliwa grzywna za spacer z psem
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Parlamentarzyści reprezentujący radykalne skrzydło islamu złożyli projekt ustawy zakazującej trzymania zwierząt domowych. Zgodnie z nim za spacer z psem będzie grozić wysoka grzywna - poinformowała agencja Associated Press.

Muzułmańscy radykałowie przewidzieli konfiskatę na trzy miesiące taksówki, której kierowca zgodził się przewieźć pasażera z psem lub kotem. Chcą ponadto zakazu wynajmowania mieszkań właścicielom zwierząt domowych.

Iran. Projekt ustawy zakazującej trzymania zwierząt domowych

Powołując się na założenia teologii muzułmańskiej, twardogłowi konserwatyści określają zwierzęta jako nieczyste i "wywołujące panikę wśród ludzi widzących spacerowicza z psem". Przechadzka z pupilem na smyczy, w myśl nowych przepisów, uznana za przestępstwo, wiązać się będzie z wysoką karą grzywny.

Irańska policja podejmowała dotąd liczne próby wprowadzenia zakazu trzymania w domu psów czy kotów - wszystkie okazywały się bezskuteczne. Mając w rękach prawne narzędzie, będzie mogła sprawniej egzekwować ograniczenia.

DEON.PL POLECA

Zdaniem obserwatorów zapowiedziane regulacje będą społecznie ignorowane. Coraz więcej młodych Irańczyków mieszka ze zwierzętami domowymi. W stolicy kraju, Teheranie i innych większych miastach pojawiają się kliniki weterynaryjne i sklepy zoologiczne cieszące się rosnącym zainteresowaniem klientów.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Korespondencja między chrześcijaninem a muzułmaninem zawiera trzy listy pochodzące z IX i X wieku, które są przykładem dyskusji teologiczno-filozoficznych, jakie toczyły się w tym okresie między przedstawicielami obu wyznań. Trzonem korespondencji jest podjęta przez autora...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Iran wprowadzi zakaz trzymania zwierząt domowych? Możliwa grzywna za spacer z psem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.