Kreml dementuje plotki o Putinie i Kabajewie

Kreml dementuje plotki o Putinie i Kabajewie
(fot. Vasily Smirnov / Shutterstock.com)
4 lata temu
PAP / ptt

Kreml zaprzeczył w piątek doniesieniom szwajcarskich i włoskich mediów o nasilających się pogłoskach, że towarzyszka życia Władimira Putina, była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, urodziła w Szwajcarii córeczkę.

Rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, oświadczył, odpowiadając na prośbę magazynu "Forbes" o skomentowanie tych doniesień: "Informacja o urodzeniu się dziecka Władimirowi Putinowi nie odpowiada prawdzie".

Dodał, że zamierza żartem "zwrócić się do ludzi, którzy mają pieniądze, z prośbą o zorganizowanie konkursu na najlepszą +kaczkę dziennikarską+".

Putin nie pojawiał się w ostatnich dniach publicznie, co wywołało najrozmaitsze spekulacje na temat jakiejś choroby, walki o władzę... Wiadomości ze Szwajcarii sugerowały, że mogło chodzić o coś zupełnie innego.

Szwajcarski dziennik "Blick" pisał w piątek o pogłoskach, że Putin został właśnie ojcem, bo Kabajewa urodziła podobno w Ticino córeczkę. Powołując się na mieszkańców tego kantonu na południu Szwajcarii, gazeta twierdzi, że przed kilku dniami Kabajewa została przyjęta do kliniki Sant’Anna w Sorengo, by urodzić dziecko, którego ojcem jest Putin. Włoski "Corriere della Sera" pisze, że Kabajewa i rosyjski prezydent zostali rodzicami córeczki.

Telewizja RSI w Ticino twierdzi, że w klinice w Sorengo Putin i Kabajewa zarezerwowali dwie sale - jedną na poród, a drugą dla rodziny i ochroniarzy. Na początku tygodnia oba pomieszczenia były zajęte, teraz są już znów wolne.

Według portalu Ticinonews poród odbył się w zeszłym tygodniu. Putin i Kabajewa przybyli do kliniki bezpośrednio przed rozwiązaniem; ona spędziła noc w klinice, on - u przyjaciół. W Sorengo widziano podobno w zeszłym tygodniu wiele samochodów z rosyjskimi numerami rejestracyjnymi. Ticinonews twierdzi też, że Putin jest zaprzyjaźniony z jedną z lekarek kliniki Sant’Anna.

Gazeta "Neute Zuercher Zeitung" napisała, że w przeszłości Kabajewa często bywała w Ticino i że pojawiała się także w klinice Sant’Anna. Kilka miesięcy temu widziano ją podobno w Sorengo w ciąży.

"Blick" odnotowuje, że jeśli pogłoski są prawdziwe, Putin i Kabajewa zostali rodzicami już po raz trzeci - w 2009 roku urodził im się podobno syn Dmitrij, a w 2012 roku - córka. Od kilku lat w Rosji krążą pogłoski, że Putin i Kabajewa są małżeństwem.

Rosyjski prezydent ma z byłą żoną, Ludmiłą, dwie dorosłe córki - Marię i Katierinę. Informacje o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą pozostawał w separacji od wielu lat, w kwietniu zeszłego roku potwierdził rzecznik Kremla.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kreml dementuje plotki o Putinie i Kabajewie
Komentarze (7)
A
aka
14 marca 2015, 09:57
powinno być: o Kabajewej. Forma o Kabajewie wskazuje na mężczyznę;-)
MC
Mistrz Ciętej
14 marca 2015, 05:51
Naukowcy dokonali udanego przeszczepu penisa. Sprawa zniknięcia Putina wydaje się być wyjaśniona.
L
leszek
13 marca 2015, 23:34
Na miejscu Putina to bym westchnął : "Szkoda, że to tylko plotka."
14 marca 2015, 02:36
Dlaczego? Oczywiście mam kilka pomysłów na odpowiedź, ale wolę jednak poznać nie moją wersję?
A
aka
14 marca 2015, 09:55
jeśli to rzeczywiście tylko plotka (a służby rosyjskie nie takie rzeczy ukrywały), to może była rozposzechniana, zeby ocieplić jego wizerunek?
14 marca 2015, 23:24
Aha! Ja myślałam, że to fajnie może być dla faceta zostać ojcem, choćby kolejny raz, ale z drugiej strony,biorąc pod uwagę okoliczności, które sam domniemany tatuś stworzył, może to nie najlepszy czas, bo kto to wie, ile będzie istniał ludzki świat na tej pięknej naszej i nieszczęsnej Ziemi?
14 marca 2015, 23:27
I w tym miejscu rację masz, aka, bo tylko ocieplanie wizerunku pozostaje, co można powiedzieć zarówno śmiejąc się, jak i płacząc łzami wielkimi jak groch.

Skomentuj artykuł

Kreml dementuje plotki o Putinie i Kabajewie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.