Kupiła używany wazon za 4 dolary. Okazało się, że jest wart sto tysięcy

Kupiła używany wazon za 4 dolary. Okazało się, że jest wart sto tysięcy
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com

Jessica Vincent kupiła w sklepie z używanymi rzeczami wazon. Kosztował 3,99 dolara, ale miała przeczucie, że może być wart trochę więcej. "Miałam przeczucie, że to może być egzemplarz za 1000 dolarów" - mówiła. Jednak takiego obrotu spraw się nie spodziewała. 

Jak poinformował w poniedziałek The Guardian, wazon kupiony w sklepie z używanymi rzeczami Goodwill w Wirginii został sprzedany prywatnemu kolekcjonerowi za ponad 100 000 dolarów. 

DEON.PL POLECA„Miałam przeczucie, że może to być egzemplarz za 1000 lub 2000 dolarów” – powiedziała Jessica Vincent, która kupiła wazon. Po zauważeniu małej litery „M” na spodzie naczynia nabrała podejrzeń, że może oznaczać ona Murano, włoską wyspę niedaleko Wenecji słynącą z produkcji szkła.

Po kupieniu wazonu Vincent zamieściła w Internecie jego zdjęcie. Pojawił się komentarz, że przypomina on dzieło słynnego włoskiego architekta i projektanta sztuki użytkowej Carla Scarpy. W efekcie Vincent wysłała zdjęcia naczynia do Domu Aukcyjnego Wright i niemal natychmiast jego prezes, Richard Wright, skontaktował się z nią w celu rozmowy.

W zeszłym tygodniu sprzedano wazon za 107 100 dolarów prywatnemu kolekcjonerowi dzieł sztuki w Europie, po tym jak oficjalnie zidentyfikowano go jako część serii „Pennellate” Scarpy z lat 40. XX wieku.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Lekan OP

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kupiła używany wazon za 4 dolary. Okazało się, że jest wart sto tysięcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.