Łotysze mogą wstąpić do ukraińskiej armii. Dostali pozwolenie od parlamentu

Łotysze mogą wstąpić do ukraińskiej armii. Dostali pozwolenie od parlamentu
Fot. PAP/EPA/ALISA YAKUBOVYCH
PAP/ kb

Łotewscy deputowani przyjęli w poniedziałek poprawkę do ustawy zezwalającą obywatelom na dołączenie do ukraińskich sił zbrojnych walczących z rosyjską inwazją - poinformowano w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie parlamentu w Rydze.

Łotysze a ukraińska armia

"Nasi obywatele, którzy chcą wspierać Ukrainę i dobrowolnie walczyć w obronie niepodległości Ukrainy i naszego wspólnego bezpieczeństwa muszą mieć zapewnioną taką możliwość" - powiedział Juris Rancans, przewodniczący parlamentarnej komisji obrony, spraw wewnętrznych i zapobiegania korupcji, która przygotowała projekt.

DEON.PL POLECAPoprawka do ustawy o bezpieczeństwie narodowym została przyjęta jednomyślnie. Zmiany wejdą w życie we wtorek.

Łotewska ustawa o bezpieczeństwie narodowym stanowi, że obywatelom Łotwy zabrania się służby w siłach zbrojnych utworzonych poza granicami kraju. Dotychczasowe wyjątki dotyczą m.in. państw członkowskich Unii Europejskiej czy NATO. Zezwolenie na służbę wojskową na Ukrainie stanowi najnowszy wyjątek.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Łotysze mogą wstąpić do ukraińskiej armii. Dostali pozwolenie od parlamentu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.