MSZ Francji oskarża Łukaszenkę i wyraża solidarność z Polską

MSZ Francji oskarża Łukaszenkę i wyraża solidarność z Polską
fot. Michael Evans / Depositphotos
PAP / pk

- Ten reżim napędza przemyt migrantów, a celem jest destabilizacja Unii Europejskiej - powiedziała we wtorek rzeczniczka francuskiej dyplomacji Anne-Claire Legendre, cytowana przez agencję AFP. MZF Francji oskarżyło reżim Łukaszenki o dążenie do destabilizacji Unii Europejskiej poprzez organizowanie "przemytu migrantów" na jej granicach.

- Potwierdzamy naszą solidarność z Polską, podobnie jak wcześniej solidaryzowaliśmy się z Litwą i Łotwą, w obliczu tej niedopuszczalnej instrumentalizacji migrantów przez białoruski reżim - dodała Anne-Claire Legendre.

DEON.PL POLECAFrancja gotowa na "wzmocnienie środków" przeciwko Białorusi

Rzeczniczka oświadczyła, że Francja jest "gotowa do rozważenia wzmocnienia środków" przeciwko białoruskim władzom oraz przeciwko "ludziom i podmiotom zaangażowanym w ten handel ludźmi".

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, kierującej się w stronę granicy Białorusi z Polską. Migranci znajdują się obecnie w okolicy przejścia granicznego Kuźnica Białostocka-Bruzgi. MON poinformował po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Obecnie migranci rozbili obozowisko w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

Białoruskie władze przekonywały we wtorek, że migranci „sami zorganizowali się” w liczącą ponad 1000 osób kolumnę. Później podano, że na granicy jest ponad 2 tys. osób, a zdaniem polskich służb liczba ta wzrosła potem do 4 tys.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

MSZ Francji oskarża Łukaszenkę i wyraża solidarność z Polską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.