Na Krymie Rosja rozpoczyna "duże ćwiczenia gotowości bojowej"

PAP / tkb

Kolejny pokaz siły i gotowości wojskowej Rosji rozpoczyna się w czwartek (22.04) na ukraińskim Krymie, który w 2014 roku został zaanektowany przez Federację Rosyjską. Na miejsce ćwiczeń przybył rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu, który będzie obserwować działania oddziałów wojsk - informuje PAP.

40 km od Kerczu, na poligonie Opuk rozpocznie się główny etap ćwiczeń. Wojska, które będą uczestniczyć w manewrach zostały już przerzucone do swoich punktów koncentracji - wynika z wojskowych służb prasowych.

W działaniach wojskowych będą uczestniczyły również okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, część sił Floty Kaspijskiej, piechota morska, wojska obrony wybrzeża oraz obrony przeciwlotniczej.

Przypominamy Państwu, że Rosja wraz z początkiem kwietnia rozpoczęła kierowanie na Morze Czarne swoich jednostek desantowych i artyleryjskich wchodzących w skład Flotylli Kaspijskiej. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać tutaj.

DEON.PL POLECA


Wraz z działaniami na morzu, Rosja koncentrowała swoje siły przy granicy z Ukrainą. Wiceszef Komisji Europejskiej w poniedziałek (19.04) poinformował o obecności na granicy z Ukrainą około 150 tys. rosyjskich żołnierzy, we wtorek (20.04) KE sprostowała tę informację i przekazała, że jest ich "ponad 100 tysięcy".

"Obserwatorzy oceniają, że trwające ćwiczenia są największymi ruchami wojsk na terytorium anektowanego Krymu w okresie po rozpadzie ZSRR. Ponad 20 okrętów wojennych Rosji znajduje się na Morzu Czarnym, a na Krym przerzucono pół setki samolotów Południowego Okręgu Wojskowego - myśliwców, bombowców i samolotów szturmowych" - przekazuje PAP.

20.04 informowaliśmy Państwa o zdjęciach satelitarnych, które ukazały potajemnie zbudowany prowizoryczny obóz wojskowy. W niecały miesiąc skoncentrowano tam ponad 1000 wojskowych pojazdów oraz zorganizowano tymczasowe koszary.

Według USA i NATO, koncentracja wojsk rosyjskich jest największa od czasu inwazji z 2014 roku, a wokół Ukrainy może być zgromadzonych już ponad 50 tys. żołnierzy - podała PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Na Krymie Rosja rozpoczyna "duże ćwiczenia gotowości bojowej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.