PAP: w środę Unia Europejska prawdopodobnie przyjmie nowe sankcje na Białoruś

PAP: w środę Unia Europejska prawdopodobnie przyjmie nowe sankcje na Białoruś
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W środę ambasadorowie państw UE prawdopodobnie przyjmą na spotkaniu w Brukseli nowe sankcje na Białoruś. Decyzja zostanie sformalizowana najpewniej w czwartek. Jednocześnie trwają prace nad kolejnym pakietem sankcyjnym wobec białoruskiego reżimu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sankcje mają być nałożone na ok. 30 osób i podmiotów, zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś.

Z informacji PAP wynika również, że kolejny, szósty już pakiet sankcji, będzie znacznie większy niż ten, który ma być przyjęty w środę. Restrykcje mogą objąć nawet ponad 300 osób i podmiotów.

15 listopada ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej przyjęli w Brukseli nowe kryteria dotyczące sankcji wobec Białorusi w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że nowe sankcje dotkną zarówno osoby związane z reżimem, jak i przedsiębiorstwa.

- Ważne jest, by reżim Łukaszenki zrozumiał, że jego zachowanie ma swoją cenę - podkreśliła wcześniej szefowa Komisji.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

PAP: w środę Unia Europejska prawdopodobnie przyjmie nowe sankcje na Białoruś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.