Pięć "małych" ofiar wojny - codziennie!

Pięć "małych" ofiar wojny - codziennie!
Każdego dnia w wyniku wojny w Afganistanie ginie bądź zostaje rannych średnio prawie pięcioro dzieci (fot. EPA/Naqeeb Ahmed)
PAP / drr

Każdego dnia w wyniku wojny w Afganistanie ginie bądź zostaje rannych średnio prawie pięcioro dzieci; liczba tych ofiar wzrosła o 25 procent w latach 2010-2011 - poinformował UNICEF.

W ubiegłym roku 1756 dzieci było ofiarami konfliktu w tym kraju, a rok wcześniej 1396 dzieci - podała ta agenda ONZ w opublikowanym w środę raporcie.

DEON.PL POLECA
- Jest konieczne, aby wszystkie strony biorące udział w konflikcie zrobiły jak najszybciej wszystko, co możliwe, aby chronić życie i podstawowe prawa afgańskich dzieci - powiedział zastępca przedstawiciela UNICEF w Afganistanie Vidhya Gangesh.

W lutym rząd afgański poinformował, że uratował 41 dzieci, w tym kilkoro sześciolatków, przed wywiezieniem do Pakistanu, gdzie miały być szkolone jako kamikadze.

Według ONZ w 2011 roku zginęło w Afganistanie 3021 cywilów, o osiem procent więcej niż rok wcześniej. W sumie od 2007 roku zginęło w tym kraju 11864 cywilów. Za 77 procent strat w ludziach odpowiadają talibowie i inne grupy walczące z władzami; 14 procent cywilów zginęło w wyniku działań sił prorządowych (afgańskich i zagranicznych).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pięć "małych" ofiar wojny - codziennie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.