Potknął się i... odkrył starożytny grobowiec

PAP / drr

Turysta, spacerujący po polu w pobliżu słynnego parku archeologicznego w Paestum na południu Włoch, potknął się, bo noga wpadła ma do dziury w ziemi. W ten sposób doprowadził do odnalezienia starożytnego grobowca i innych antycznych zabytków.

Odkrycie miało miejsce na terenie znanym też jako Posejdonia, gdzie w starożytności znajdowała się założona w VII wieku p.n.e. kolonia greckiego miasta Sybaris.

Włoskie media podały, że podczas spaceru turyście utknęła noga w dość głębokim dole w ziemi. Postanowił mu się przyjrzeć. Ponieważ natychmiast uznał, że nie jest to zwykły otwór w ziemi, o znalezisku poinformował spotkanych funkcjonariuszy Gwardii Finansowej. Ci zaś wezwali pracowników urzędu nadzoru nad zabytkami z pobliskiego miasta Salerno. Rozpoczęto prace wykopaliskowe, w rezultacie których odnaleziono antyczny grobowiec z doskonale zachowanymi malowidłami na ścianach.

Wewnątrz archeolodzy znaleźli m.in. pochodzącą z tego okresu wazę oraz inne przedmioty. W czasie poszukiwań, których zasięg poszerzono, odkryte zostały też trzy inne grobowce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Potknął się i... odkrył starożytny grobowiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.