Premier Morawiecki pogratulował abp. Krajewskiemu nominacji kardynalskiej

Premier Morawiecki pogratulował abp. Krajewskiemu nominacji kardynalskiej
(fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP/ ed

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych, że osobiście pogratulował abp. Konradowi Krajewskiemu nominacji kardynalskiej. - To radosna wiadomość dla polskiego Kościoła i całej Polski - napisał szef rządu na swoim koncie na Twitterze.

W niedzielę papież Franciszek ogłosił nazwiska czternastu przyszłych kardynałów. Wśród nowych purpuratów znajdzie się 54-letni jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.W poniedziałek nominacji kardynalskiej pogratulował arcybiskupowi premier Mateusz Morawiecki."Godność kardynalska dla arcybiskupa Konrada Krajewskiego, któremu osobiście pogratulowałem, to radosna wiadomość dla polskiego Kościoła i całej Polski.

"To człowiek całkowicie oddany miłosierdziu. W sposób praktyczny i konkretny" >>

Nasza wielka tradycja Solidarności była zawsze i jest wciąż obecna w jego misji jałmużnika i posłudze niesionej najsłabszym" - napisał szef rządu na swoim koncie na Twitterze.Jałmużnik papieski w imieniu papieża prowadzi działalność charytatywną, a jego podpis widnieje na błogosławieństwach papieskich. Zebrane ofiary przekazywane są na papieskie dzieła miłosierdzia oraz instytucje dobroczynne.Konsystorz, na którym abp Krajewski otrzyma godność purpurata, odbędzie się 29 czerwca.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier Morawiecki pogratulował abp. Krajewskiemu nominacji kardynalskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.