Słynny wyścig przełożony na inny termin. Jakie są powody?

Słynny wyścig przełożony na inny termin. Jakie są powody?
Fot. Giorgio Parravicini / Unsplash
4 miesiące temu
PAP/kb

Wyścig na francuskim torze Le Mans drugi rok z rzędu odbędzie się w innym terminie niż pierwotnie planowano. Imprezę przełożono na drugą połowę sierpnia.

Ostatecznie jak ogłosili organizatorzy, zamiast 12-13 czerwca wyścig ma się odbyć w dniach 21-22. Głównym powodem tej decyzji jest zwiększenie szansy udziału widzów w wydarzeniu.

"Ta decyzja, choć trudna do podjęcia, jest najwłaściwsza. Nie wyobrażamy sobie organizowania 24-godzinnego wyścigu Le Mans drugi rok z rzędu bez publiczności" - wyjaśnił w komunikacie prasowym Pierre Fillon, prezes Automobile Club de l'Ouest (ACO).

Dodano również, że organizatorzy chcą "dać sobie wszelkie możliwości powitania widzów" przy ścisłym przestrzeganiu zasad sanitarnych.

W ubiegłym roku podobnie jak w tym przełożono datę wyścigu. Zawody w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa odbyły się 19-20 września, bez udziału publiczności.

2 lata temu natomiast,  słynny 24 godziny wyścig samochodowy obserwowało ponad 250 tysięcy widzów. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Władysław Kubik SJ
20,94 zł
29,90 zł

Miarą świętości jest miłować bez miary

Rozalia uświadomiła sobie, że ona ludzi bardzo kocha, szczerze, bez obłudy. I rzeczywiście: bliźnim służyła chętnie i bardzo się cieszyła, gdy mogła im w czymkolwiek pomóc. Do chorych podchodziła...

Skomentuj artykuł

Słynny wyścig przełożony na inny termin. Jakie są powody?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.