Turyści poczują się jak gladiatorzy? Rzymskie Koloseum nabierze dawnego blasku

Turyści poczują się jak gladiatorzy? Rzymskie Koloseum nabierze dawnego blasku
Fot. Ben Lee / Unsplash
aleteia.org / kb

Już niedługo turyści zwiedzający Koloseum w Rzymie będą mogli poczuć się niemal jak gladiatorzy. W słynnym monumencie ponownie powstanie arena.

Wykonawcy tego projektu mają 2 lata na jego zrealizowanie, a efekt prac ma być oszałamiający. Zwiedzający będą mogli wejść na środek areny i wyobrazić sobie siebie w pozycji gladiatora lub stanąć w miejscu śmierci pierwszych chrześcijan.

DEON.PL POLECA
Całe przedsięwzięcie ma wartość 18 milionów dolarów. W jego ramach ma zostać zainstalowana wysuwana podłoga z obrotowymi drewnianymi listwami, które odsłaniają komory pod spodem.

Dario Franceschini, minister kultury Włoch stwierdził w rozmowie z agencją Reuters, że instalacja uczyni zwiedzanie Koloseum jeszcze bardziej wciągającym przeżyciem.

- Będziesz mógł udać się do centrum Koloseum, chodzić i oglądać je w taki sposób, jak robili to odwiedzający do końca XIX wieku - powiedział.

 

 

Z inicjatywą odnowienia parteru areny wyszedł w 2014 roku archeolog Daniele Manacord. Celem Włochów w tym projekcie jest chronić wartość Koloseum, jednocześnie czyniąc go "bardziej dynamicznym i użytecznym".

Co ciekawe, być może w przyszłości na nowo odrestaurowanej arenie będą organizowane dla turystów historyczne inscenizacje, na przykład walk gladiatorów.

Źródło: aleteia.org / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Turyści poczują się jak gladiatorzy? Rzymskie Koloseum nabierze dawnego blasku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.