USA: Dreamliner zawrócił z powodu usterki

USA: Dreamliner zawrócił z powodu usterki
(fot. Kentaro IEMOTO@Tokyo / Foter / CC BY-SA)
PAP / mh

Boeing 787 Dreamliner należący do japońskich linii lotniczych Japan Airlines i lecący z Bostonu do Tokio zawrócił po kilku godzinach lotu z powodu możliwej usterki - poinformował przewoźnik w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Jak tłumaczyła kompania powietrzna, "były to standardowe środki zapobiegawcze", gdyż należało sprawdzić wskaźnik mówiący o możliwym problemie z pompą paliwa i bezpiecznie wylądować - powiedziała rzeczniczka Japan Airlines, Carol Anderrson.
Pilot nie zgłaszał awarii i samolot wytracił całe paliwo przed lądowaniem - dodała rzeczniczka amerykańskiego Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA) Arlene Sarlac.
Dreamliner był w powietrzu przez ponad pięć godzin.
W styczniu wstrzymano eksploatację 50 samolotów Boeing 787 Dreamliner, w tym dwu PLL LOT. Był to efekt problemów z wadliwymi akumulatorami maszyn. LOT z powodu uziemienia B787 musiał tymczasowo wyleasingować do obsługi tras transatlantyckich trzy samoloty: Boeing 777, Boeing 767 oraz Airbus 330.
Przed tygodniem na londyńskim lotnisku Heathrow wybuchł pożar w Boeingu 787 etiopskich linii lotniczych; na pokładzie nie było pasażerów. Tego samego dnia dreamliner brytyjskich linii Thomson Airways musiał zawrócić z trasy z powodu problemów technicznych.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Dreamliner zawrócił z powodu usterki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.