USA: Europa powinna walczyć z przemytem ludzi

USA: Europa powinna walczyć z przemytem ludzi
Biały Dom, Waszyngton, Stany Zjednoczone (fot. shutterstock.com)
PAP / rj

Europa powinna walczyć z przemytem ludzi i zagwarantować imigrantom poszanowanie przysługujących im praw - oświadczył w piątek Biały Dom. Według najnowszych danych ONZ od początku roku do Europy drogą morską przedostało się ponad 300 tys. ludzi.

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest dodał, że kryzys imigracyjny w Europie pokazuje, iż skutki niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie oddziałują daleko poza region.

DEON.PL POLECAUrząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował w piątek, że ponad 300 tys. uchodźców i migrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne od początku 2015 r., w tym ok. 200 tys. osób dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch. W całym ubiegłym roku do Europy przedostało się 219 tys. osób. Zdaniem UNHCR ucieczkę uchodźców do Europy powodują pogarszające się warunki w Syrii i krajach sąsiadujących z nią.

W czwartek na autostradzie we wschodniej Austrii znaleziono zwłoki 71 prawdopodobnie syryjskich uchodźców, w tym czworga dzieci. Ciała znajdowały się w ciężarówce chłodni, odstawionej przez przemytników w zatoce awaryjnej na autostradzie A4 między granicą Węgier a Wiedniem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Europa powinna walczyć z przemytem ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.