Uścisk, który zabija. Niebezpieczna zabawka Huggy Wuggy bardzo popularna wśród dzieci

Uścisk, który zabija. Niebezpieczna zabawka Huggy Wuggy bardzo popularna wśród dzieci
fot. Vic_B / Pixabay
mamadu.pl / pk

Wśród dziecięcych zabawek pojawił się niebezpieczny trend. Huggy Wuggy - postać z pełnej agresji gry dla nastolatków i dorosłych - zabija swoje ofiary w śmiertelnym uścisku. Nauczyciele i wychowawcy apelują o ostrożność.

Dzieci uwielbiają "zakazane zabawki". Nic więc dziwnego, że kiedy na runku pojawia się nowy, niebezpieczny trend, do szkół niemal natychmiast wkracza moda na jego posiadanie.

W ostatnich tygodniach wśród najmłodszych bardzo popularny stał się Huggy Wuggy (wym. hagi łagi) - z pozoru sympatyczny pluszak o długich nogach i rękach, który uwielbia się przytulać. Nie byłoby w nim nic strasznego, gdyby nie to, że w szerokim uśmiechu Huggy'ego kryją się ostre jak brzytwa zęby, a uścisk, którego tak bardzo pragnie, jest śmiertelny.

Równie niepokojące jak wygląd zabawki jest również jej pochodzenie. Huggy Wuggy to postać z gry komputerowej "Poppy Playtime", w której osoba grająca odwiedza fabrykę zabawek. Niestety z zabawkami stało się coś złego i próbują one dopaść gracza. Huggy Wuggy jest jedną z nich. Potworny pluszak stara się przytulić osobę grającą, a następnie ją uśmiercić.

DEON.PL POLECA

Przerażające piosenki i zabawa w przytulanie

Chociaż gra "Poppy Playtime" przeznaczona jest dla nastolatków i dorosłych (16+), z Huggy Wuggy - głównie dzięki serwisowi YouTube - mogą spotkać się dzieci w każdym wieku. Sprzyja temu również moda na Huggy’ego. Jak informuje portal mamadu.pl, Huggy Wuggy stał się w ostatnim czasie bardzo popularny i zainspirował twórców do tworzenia "przerażających" piosenek, które dzieci bez większych problemów mogą odnaleźć w internecie.

Z potworną zabawką wiążą się również charakterystyczne zachowania dzieci, które naśladują Huggy’ego w przedszkolach, szkołach i na placach zabaw - przytulają rówieśników bardzo mocno, szepcząc im do ucha wulgarne słowa.

"Moja córka ani razu sama z siebie nie wspomniała o Huggy Wuggy, ale zapytana o niego wczoraj, beztrosko powiedziała «tak, wszyscy wiedzą, co to Huggy Wuggy, dzieci mają zabawki, takie niebieskie, a teraz także takie śliczne różowe. Niektórzy grają w taką grę w domu i są filmiki»" - powiedziała matka pierwszoklasistki, cytowana przez portal mamadu.pl.

O niekupowanie dziecku niebezpiecznej zabawki i zwrócenie uwagi na nietypowe zachowania dzieci apelują nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Źródło: mamadu.pl / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Berendt, Agnieszka Kozak

By poczuć radość w poniedziałkowy poranek...

Wyobraź sobie firmę wolną od krzyku, konfliktów, wzajemnego punktowania i obgadywania za plecami. Wyobraź sobie środowisko pracy bez kompleksów, bez zagrożenia, przyjazne miejsce, gdzie Ty i ludzie wokół macie...

Skomentuj artykuł

Uścisk, który zabija. Niebezpieczna zabawka Huggy Wuggy bardzo popularna wśród dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.