W La Scali podczas koncertu zadzwonił telefon, zirytowany dyrygent: proszę odebrać

W La Scali podczas koncertu zadzwonił telefon, zirytowany dyrygent: proszę odebrać
fot. Depositphotos
PAP / pk

Konsternację w mediolańskim teatrze La Scala wywołał dzwoniący telefon komórkowy jednego z widzów. Prowadzący orkiestrę maestro Riccardo Chailly przerwał koncert i powiedział: "Proszę odebrać, my zaczniemy od nowa".

W programie koncertu w poniedziałkowy wieczór były słynne kompozycje Giuseppe Verdiego, między innymi chór z IV aktu opery "Makbet", w którym szkoccy banici lamentują nad uciskaną ojczyzną.

Telefon zadzwonił w newralgicznym momencie

I właśnie wtedy na widowni zadzwonił telefon komórkowy. Dyrygent, który jest dyrektorem muzycznym La Scali, słysząc dzwonek przerwał koncert i zwrócił się do jednego z widzów: "Proszę odebrać, my zaczniemy od nowa".

Riccardo Chailly powiedział wszystkim obecnym: "Widzicie, przyjaciele, jest nas wielu w tej podróży z Verdim z orkiestrą i chórem La Scali, ale nie jesteśmy sami, bo nagrywamy koncert dla wytwórni z Londynu i dlatego będzie nas jeszcze więcej".

- Ojczyzna uciskana przez telefon komórkowy - tak być nie może - oświadczył zirytowany dyrygent wśród braw. Po chwili przerwy wznowił koncert.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W La Scali podczas koncertu zadzwonił telefon, zirytowany dyrygent: proszę odebrać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.