Wkrótce premiera filmu "Jedno życie". Przejmująca historia z Anthonym Hopkinsem w roli głównej

Wkrótce premiera filmu "Jedno życie". Przejmująca historia z Anthonym Hopkinsem w roli głównej
Fot. Peter Mountain / materiały prasowe / monolith.pl
materiały prasowe / monolith.pl / tk

31 maja na ekranach polskich kin zadebiutuje film "Jedno życie". To przejmująca historia sir Nicholasa Wintona, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. W roli głównej obejrzymy dwukrotnego zdobywcę Oskara Anthony’ego Hopkinsa.

O czym opowiada film "Jedno życie"?

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony.

Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.

Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte? Po 40 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niepodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.

DEON.PL POLECA

W roli sir Nicholasa Wintona zobaczymy Anthony’ego Hopkinsa, dwukrotnego zdobywcę Oskara. W "Jednym życiu" wystąpili również Helena Bonham Carter, Jonathan Pryce, Johnny Flynn czy Lena Olin.

- To historia nie tylko jednego człowieka, a całej grupy ludzi ratujących życie dzieci, które bez nich zostałyby pochłonięte przez komory gazowe w Auschwitz, Treblince i Belsen – mówi Anthon Hopkins.

Źródło: materiały prasowe / monolith.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

W piekle obozu koncentracyjnego ratowała tysiące dzieci

Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wkrótce premiera filmu "Jedno życie". Przejmująca historia z Anthonym Hopkinsem w roli głównej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.