Wkrótce zmieni się pogoda. Spadnie nawet 20 centymetrów śniegu

Wkrótce zmieni się pogoda. Spadnie nawet 20 centymetrów śniegu
fot. Depositphotos
PAP / pk

W nocy ze środy na czwartek nastąpi ochłodzenie. Przyjdą opady śniegu, które potrwają do przyszłego wtorku. W górach spadnie nawet do 20 cm białego puchu - powiedział synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W nocy ze środy na czwartek nastąpi powrót zimy; przewidywane są opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem oraz znaczne ochłodzenie. W województwach leżących w centrum kraju ochłodzenie nie będzie bardzo odczuwalne, wystąpią tam opady deszczu. Prawdziwa zima zacznie się w górach, gdzie opady śniegu mogą wynieść około 20 centymetrów, i na Pomorzu, gdzie napada do 5 centymetrów białego puchu.

Ochłodzenie i opady śniegu potrwają do przyszłego wtorku

- Polska znajduje się w układzie barycznym, w którym na wschodzie i zachodzie występują wyże atmosferyczne, w centrum kraju natomiast jest niż. Wraz z niżem nad kraj nadciągają fronty atmosferyczne, które oznaczają duże zachmurzenie, ochłodzenie, a nawet opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - przekazał Grzegorz Walijewski.

Największe zmiany pogodowe przewidywane są w województwach: pomorskim, małopolskim i podkarpackim.

- Nagły nawrót zimy jest złą wiadomością dla osób planujących wędrówkę w górach. Od środowej nocy może tam spaść nawet do 20 centymetrów śniegu, co oznacza pojawienie się zagrożenia lawinowego - powiedział synoptyk i rzecznik IMGW. Dodał, że świeży śnieg to jednocześnie idealne warunki dla narciarzy.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Wkrótce zmieni się pogoda. Spadnie nawet 20 centymetrów śniegu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.