Zapraszamy na Święto ulicy Kopernika w Krakowie! Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają

Zapraszamy na Święto ulicy Kopernika w Krakowie! Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają
Fot. Monkey Business Images / depositphotos.com
Krakowskie Forum Kultury / tk

Krakowskie Forum Kultury oraz Rada Dzielnicy II Grzegórzki zapraszają 4 czerwca od 11:00 do 16:00 na pełne atrakcji Święto ulicy Kopernika. Na terenie zielonym przy ul. Śniadeckich 5 (wejście od ul. Kopernika) na najmłodszych czekają animacje, gry, zabawy i zajęcia plastyczne, a na wszystkich quiz o polskim astronomie i spacer "Kraków w czasach Kopernika" oraz oprowadzanie po kościele św. Łazarza. Akademia Ignatianum zaprezentuje ofertę dydaktyczną, a Polska Fundacja Ratownictwa zaprosi do wspólnego ćwiczenia pierwszej pomocy. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Publikujemy program Święta ulicy Kopernika:

11:00 – rozpoczęcie

DEON.PL POLECA
11:00-13:00 – animacje muzyczno-taneczne. Zabawy muzyczne dla najmłodszych; prowadzenie: Move Art

11:00-16:00 – stoisko Akademii Ignatianum. Gry, zabawy i animacje związane z ofertą dydaktyczną uczelni

11:00-16:00 – stoisko Polskiej Fundacji Ratownictwa. Ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy dla początkujących i zaawansowanych

od 11:30 – stoisko Krakowskiego Forum Kultury. Quiz o życiu i odkryciach Mikołaja Kopernika oraz o kosmosie

12:00-14:00 – spacer "Kraków w czasach Kopernika". Odwiedziny miejsc związanych z polskim astronomem w Krakowie, który w jego czasach wyglądał zupełnie inaczej; prowadzenie: Małgorzata Mondalska-Duma; zbiórka: teren zielony przy ul. Śniadeckich 5 (wejście od ul. Kopernika) w wyznaczonym punkcie. UWAGA: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: aleksandra.kopanska@krakowskieforum.pl, tel. 502 332 040.

12:00-15:30 – wspólne tworzenie wielkoformatowej pracy plastycznej. Wielkoformatowa praca plastyczna na temat Kopernika i kosmosu; prowadzenie: Natalia Nowicka-Jasińska. UWAGA: praca z użyciem farb akrylowych – doradzamy ubranie, które można pobrudzić.

13:00-13:40, 14:00-14:40, 15:00-15:40 – oprowadzanie po kościele św. Łazarza (kościół Niepokalanego Poczęcia NMP). Historia okolicy oraz kościoła i klasztoru karmelitów bosych z uwzględnieniem wystroju świątyni i XIX-wiecznych organów; motywem przewodnim będą teologiczne osiągnięcia Mikołaja Kopernika; prowadzenie: Renata Kołton; zbiórki: przy głównym wejściu do kościoła, ul. Kopernika 19.

13:00-16:00 – animacje dla dzieci. Bańki mydlane, zabawy z chustą, skręcanie balonów, malowanie buziek lub rączek; prowadzenie: Fundacja Sztukarnia

16:00 – zakończenie.

Partnerzy wydarzenia: Agencja Rozwoju Miasta Krakowa, Akademia Ignatianum w Krakowie, Polska Fundacja Ratownictwa. Regulamin wydarzenia znajduje się na stronie krakowskieforum.pl w zakładce O nas/Regulaminy.

Fot. Krakowskie Forum KulturyFot. Krakowskie Forum Kultury

Źródło: Krakowskie Forum Kultury / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Daj się Bogu pokochać

Pokuta kojarzy nam się z dużym poświęceniem, wyrzeczeniami, a nawet z czymś strasznym i nieludzkim. Często nosimy w sobie obraz pokutujących ludzi, którzy są skoncentrowani na sobie i swoim cierpieniu, samotni,...

Skomentuj artykuł

Zapraszamy na Święto ulicy Kopernika w Krakowie! Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.