Znamy gospodarza Eurowizji w 2023 roku. W imieniu Ukrainy będzie nim Liverpool

Znamy gospodarza Eurowizji w 2023 roku. W imieniu Ukrainy będzie nim Liverpool
Fot. Andrey_Sarymsakov_SARYMSAKOVSTUD / depositphotos.com
PAP / tk

Przyszłoroczna edycja Eurowizji, którą w imieniu Ukrainy zorganizuje Wielka Brytania, odbędzie się w Liverpoolu - ogłosiła stacja BBC.

Nowy gospodarz Eurowizji w 2023 roku

Gospodarzem Eurowizji w 2023 r. powinna być Ukraina, bo reprezentujący ten kraj zespół Kalush Orchestra wygrał tegoroczną edycję, ale ze względu na rosyjską napaść Europejska Unia Nadawców (EBU) zdecydowała, iż konkurs nie może odbyć się w tym kraju. Przyszłoroczną edycję zorganizuje Wielka Brytania jako zdobywczyni drugiego miejsca.

DEON.PL POLECA
O prawo do zorganizowania konkursu ubiegało się 20 brytyjskich miast, z których najpierw wyłoniono finałową dwójkę - Glasgow i Liverpool, a w piątek ogłoszono zwycięzcę. Konkurs odbędzie się w maju w mieszczącej do 11 tys. widzów M&S Bank Arena.

Wielka Brytania gościła do tej pory konkurs Eurowizji osiem razy - po raz ostatni w 1998 r. w Birmingham - ale Liverpool, mimo bogatych tradycji muzycznych, nie był jeszcze gospodarzem ani razu. Tegoroczny konkurs oglądało w telewizji ok. 160 mln osób.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znamy gospodarza Eurowizji w 2023 roku. W imieniu Ukrainy będzie nim Liverpool
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.