Jezus zaprasza do pojednania z bliźnim

Jezus zaprasza do pojednania z bliźnim
(Fot. pl.depositphotos.com)
Jan Głąba SJ / Youtube

Nasza sprawiedliwość ma być większa niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszy. Jezus zachęca do pogodzenia się z tymi, z którymi nie żyjemy dobrze. Pomocny w tym jest pogłębiony rachunek sumienia.

Zapoznaj się z ewangelią na dziś

Komentuje Jan Głąba SJ

Nawrócenie to słowo-klucz związane z Wielkim Postem. W dzisiejszej Ewangelii Jezus tłumaczy nam, jak to nawrócenie ma wyglądać. Nasza sprawiedliwość ma być większa niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszy.

DEON.PL POLECA
Jezus daje bardzo prosty przykład: idziesz do kościoła, nabożeństwo, do spowiedzi, podejmujesz post? Rób to, ale najpierw pogódź się z tym, obok których żyjesz.  

Ludzie często odkładają spowiedź do ostatniego dnia. A może w tym szaleństwie jest metoda? Może warto odłożyć spowiedź do ostatniej chwili po to, by wykorzystać cały ten czas na to, by naprawdę pogodzić się z tymi, z którymi nie żyjemy dobrze. By zrobić pogłębiony rachunek sumienia, by ofiarować Bogu serce, które kocha tych, których On stawia na naszej drodze.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jezus zaprasza do pojednania z bliźnim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.