Watykan: papież przeprosił za to, że stracił cierpliwość w sylwestrowy wieczór

Watykan: papież przeprosił za to, że stracił cierpliwość w sylwestrowy wieczór
(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
PAP / kk

Podczas spotkania z wiernymi w Nowy Rok w Watykanie papież Franciszek przeprosił za to, że stracił cierpliwość na placu Świętego Piotra w sylwestrowy wieczór, gdy ostro zareagował w chwili, kiedy jedna z kobiet chwyciła go mocno za rękę i mu ją wykręciła.

Incydent, do jakiego doszło w czasie wizyty papieża na placu, dokąd poszedł obejrzeć stojącą tam szopkę, zarejestrowały kamery.

Na nagraniu, rozpowszechnionym przez media, widać, jak jedna z kobiet tak mocno chwyciła papieża za rękę w czasie powitania, że gdy odchodził, szarpnęła go wykręciła mu ją boleśnie. Wtedy Franciszek wyraźnie zagniewany uderzył ją w dłoń i skarcił, by wyrwać się z jej uścisku.

Zwracając się w środę w południe do wiernych zebranych na placu papież powiedział przed modlitwą Anioł Pański: "Wiele razy tracimy cierpliwość, przepraszam za zły przykład wczoraj".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Deborah Castellano Lubov

Zbiór wywiadów, opatrzony wstępem kard. Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, które w ciągu kilku lat zebrała Deborah Castellano Lubov, amerykańska dziennikarka akredytowana przy Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.

Polskie wydanie otwiera wywiad z abp. Stanisławem...

Skomentuj artykuł

Watykan: papież przeprosił za to, że stracił cierpliwość w sylwestrowy wieczór
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.