25 sposobów, aby pokazać mężowi, że go kochasz

25 sposobów, aby pokazać mężowi, że go kochasz
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
Logo źródła: Catholic Gentleman Sam Guzman / kw

Masz dosyć kłótni? Tak wiele rzeczy w nim ci przeszkadza? Przestaliście ze sobą rozmawiać? Nie pozwól na to. Pokaż mężowi, że go kochasz, że nadal ci na nim zależy. Poznaj 25 niezawodnych sposobów.

Uczciwie mówiąc, pisanie tego tekstu było wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że wydawało mi się pisaniem służącym jedynie moim własnym zachciankom. Niemniej jednak, małżeństwo jest naprawdę oparte na partnerstwie. A wzajemna ofiara z siebie jest konieczna, żeby było ono szczęśliwe.

Tak, to prawda, że małżeństwa rozpadają się, gdy mężowie przestają kochać i przestają służyć swoim żonom. Ale małżeństwa są ranione również wtedy, gdy kobiety niszczą lub poniżają swoich mężów. Jak mówi znane powiedzenie - do tanga trzeba dwojga.

Jak sugerowałem w artykule dla mężów, prostą receptą na szczęśliwe małżeństwo jest życie tak, jak za czasów, gdy chodziliście na randki. Co wtedy robiliście i dlaczego? Najprawdopodobniej oczekiwałaś na radość ślubu z ukochanym mężczyzną. Być może chciałaś być dla niego najpiękniejsza, starałaś się o jego uwagę, "atencję". Chciałaś, żeby on również starał się dla ciebie. Jeśli więc chcesz uczynić swego męża szczęśliwym, rób to co wtedy - zdobądź jego serce na nowo.

Zobacz 25 prostych sposobów, aby pokazać swojemu mężowi, że go kochasz:

1. Módl się za niego codziennie

2. Wzmacniaj go w tym, czym kieruje, co prowadzi oraz w tym, co jest dla niego ważne

3. Nigdy na niego nie narzekaj, szczególnie wśród znajomych czy rodziny

4. Powiedz "przepraszam", gdy się pomyliłaś

5. Przebacz mu, gdy to on się pomylił

6. Upiecz dla niego coś słodkiego

7. Pozwól mu wyjść z przyjaciółmi

8. Obejrzyj z nim jakiś film "dla mężczyzn"

9. Powiedz mu, co najbardziej ci się w nim podoba

10. Praw mu komplementy częściej, niż krytykuj

11. Nie baw się jego emocjami, bądź uczciwa - mów wprost, o co chodzi

12. Doceniaj jego zainteresowania, nie wyśmiewaj ich

13. Nie pozwól tylko jemu inicjować spraw w sypialni

14. Daj mu czas dla siebie

15. Spraw, żeby wiedział, że chcesz mu się podobać

16. Zrób dla niego śniadanie (jego ulubione!)

17. Mów mu, że jesteś z niego dumna

18. Wspieraj jego autorytet u waszych dzieci

19. Kiedy wątpi w siebie, powiedz mu: "dasz radę"

20. Zaskocz go czymś, co lubi

21. Pocałuj go z pasją

22. Napisz dla niego miłosny liścik

23. Dbaj o wewnętrzne piękno (czyli: dąż do świętości)

24. Śmiej się i żartuj razem z nim

25. Doceniaj go i dziękuj mu, gdy ci pomaga

Małżeństwo w wielu sprawach naprawdę nie jest skomplikowane. Udane małżeństwo zaczyna się i kończy w drugiej osobie - we wspólnym szukaniu jej szczęścia, w dawaniu jej niezliczonych aktów miłości i ofiary. Tak wiele małżeństw rozpada się, bo partnerzy zaczynają patrzeć tylko na swoją wizję szczęścia. Bo widzą w swoim mężu lub żonie tylko środek do celu (jakim jest samorealizacja).

Jedynym sposobem na osiągnięcie szczęścia w małżeństwie jest zapomnienie o sobie i oddanie siebie. Bezwarunkowo. Tylko wtedy, gdy "utracisz" siebie w ten sposób, znajdziesz szczęście, którego szukasz.

Szukanie siebie jest przyczyną nieszczęśliwych małżeństw. Oddawanie siebie - przyczyną szczęśliwych. Małżeństwo jest jak długodystansowa inwestycja. Jego złota zasada brzmi: im więcej dajesz, tym więcej otrzymasz.

Oczywiście, są od niej tragiczne wyjątki, ale ważne jest to, że kochając swojego małżonka, otrzymasz w zamian bogactwo radości i wzajemnej miłości. Samolubstwo prowadzi tylko do nieszczęść, gniewu i porażek.

Drogie żony, niezależnie od tego, jakie wasze małżeństwo jest teraz, to prawdopodobnie był kiedyś taki okres, gdy zdobywałyście serca swoich mężów. Czy staracie się o to teraz? Dla mężczyzn wiedza, że są chciani i pożądani, znaczy naprawdę wiele. Tak samo jak wiedza o tym, że są szanowani, podziwiani... i kochani. Szukaj więc sposobów, by ofiarowywać siebie mężowi, dawać mu radość. Wspieraj go, a nie niszcz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

25 sposobów, aby pokazać mężowi, że go kochasz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.