Abp Ryś: jedyną władzę, jaką Bóg może mieć nad człowiekiem, to władza miłości

Abp Ryś: jedyną władzę, jaką Bóg może mieć nad człowiekiem, to władza miłości
fot. ks. Paweł Kłys

"Wierzącym nie jest ten, który zakłada, że jest jeden Bóg, ale ten, który uznaje władzę Boga nad sobą" - powiedział arcybiskup Grzegorz Ryś w czasie homilii.

W czasie kazania arcybiskup Ryś tłumaczył na czym polega prawdziwa wiara w Boga i dlaczego często nie jest tym, za co powszechnie ją uważamy. "Wiara nie jest tylko akceptacją istnienia Boga, ale jego władzy nade mną" - powiedział hierarcha.


Ale władza, którą Bóg sprawuje nad człowiekiem nie jest podobna do władzy o jakiej przywykliśmy myśleć.
To zupełnie inny rodzaj panowania, "władza miłości".

"Uznaję władzę Boga nad sobą wtedy, kiedy go słucham" - zaznaczył biskup pokazując, jak człowiek może odpowiedzieć na władzę Boga. "Akceptacja tej władzy nie polega na składaniu ofiar, ale na miłości" - podkreślił abp. Grzegorz Ryś.

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: jedyną władzę, jaką Bóg może mieć nad człowiekiem, to władza miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.