Adwent 2022 z DEON.pl. Co dla Was przygotowaliśmy?

Adwent 2022 z DEON.pl. Co dla Was przygotowaliśmy?
DEON.pl

Przed nami kolejny Adwent w życiu. Co zrobić, by nie minął niepostrzeżenie, przykryty codziennym zabieganiem? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które pomogą przygotować serce i umysł do spotkania z Jezusem. Adwentowe zadania, inspirujące wywiady, podpowiedzi, jak sprawić, by spowiedź nie była traumą, odkryte adwentowe tajemnice - to wszystko czeka na was na łamach DEON.pl 

A oto nasz adwentowy rozkład tygodnia.

Codziennie w Adwencie: komentarz do Ewangelii z zadaniem do wykonania

Modlitwa to nie tylko ćwiczenie duchowe, dokonujące się w umyśle, ale rzeczywistość dotykająca całego człowieka. Dlatego w czasie Adwentu do codziennego komentarza do Ewangelii przygotowaliśmy dla was małe, ale ważne zadanie adwentowe. Czasem wystarczy wypowiedziane słowo, dźwięk, drobny gest, by lepiej i głębiej przeżyć ten czas, a pozornie małe zadanie może okazać się duchowym, niespodziewanie wielkim doświadczeniem.

Codziennie zapraszamy też na nasz instagramowy profil; będziemy tam dzielić się z wami zadaniami, inspiracjami i waszymi ulubionymi cytatami w pięknej oprawie, którymi często dzielicie się ze swoim światem (a my widzimy, jak dobre słowa krążą w sieci i cieszymy się, że są dla was ważne).

DEON.PL POLECA

Poniedziałki i czwartki: inspiracje do przeżywania Adwentu

Czasem nie trzeba wiele, by Adwent stał się wyjątkowym momentem w roku. Wystarczy jedna prosta inspiracja, myśl, pomysł, podpowiedź. O takie właśnie adwentowe inspiracje i podpowiedzi poprosiliśmy instagramowych influencerów i twórców dobrych treści. Jak spotykają się z Bogiem w codzienności? Co jest dla nich najważniejsze? Bez czego Adwent nie byłby Adwentem? Czego zdecydowanie nie polecają? Nasze rozmowy będziemy publikować w poniedziałki i czwartki.

Wtorki: o adwentowej spowiedzi bez traumy

Ostatnio sporo mówi się o spowiedzi, dlatego w adwentowe wtorki zapraszamy was na cykl artykułów poświęconych sakramentowi pojednania. Co zrobić, jeśli spowiednik nas nie zrozumie lub zrani? Czy warto iść do spowiedzi skoro ciągle wyznajemy ten sam grzech? Co z nałogami? Dariusz Piórkowski SJ odpowiada na wiele trudnych pytań dotyczących spowiedzi. „Adwentowa spowiedź bez traumy” to propozycja dla wszystkich, którzy doświadczają trudności związanych ze spowiedzią, zniechęcają się do niej, lub nie rozumieją tej praktyki w obecnej formie.

Środy: tajemnice Adwentu, które poruszą twoje serce

Adwent to czas, w którym chcemy zbliżyć się do Boga, przygotować na czas Bożego Narodzenia, zrobić porządek w sercu i duszy. Często jednak nie wiemy, jak, i skupiamy się na tym, by wymyślić postanowienia, robić dobre uczynki, modlić się, chodzić na roraty. To wszystko jest dobre. Jednak o wiele lepsze może być poznawanie Boga takiego, jaki On jest, „czyszczenie” Jego obrazu, który mamy zapisany w głowie. Przygotowaliśmy dla Was cztery adwentowe homilie ks. Krzysztofa Porosły, który z adwentowych czytań wyciąga perełki pokazujące, kim chce być dla nas Bóg i kim my jesteśmy w Jego oczach.

Piątki z ks. Halikiem: Jak wierzyć w Boga, gdy rozsypuje się świat?

W każdy piątek będziecie mogli przeczytać krótkie rozważania ks. Tomasa Halika. Będą one dedykowane przede wszystkim do tych, którzy chcą w głębszy niż zazwyczaj sposób przeżyć adwent. Z dala od atakujących zewsząd świątecznych reklam, Mikołajów, migających lampek i grającej w kółko piosenki „Last Christmas”. W rozważaniach ks. Halik odpowie na pytania, z którymi wielu ludzi wewnętrznie się zmaga. Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Sobota: adwentowe spotkania z aniołami

Na koniec mamy dla was coś specjalnego. W każdą sobotę Adwentu zapraszamy was na spotkanie z aniołami. Wierzymy, że anioły – nasi stróżowie i opiekunowie – naprawdę są wśród nas. Wierzymy również, że się o nas troszczą. W Księdze Wyjścia czytamy: „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym” (Wj 23, 20-21). Jak pozostać wrażliwym na otwartym na anielską rzeczywistość? Adwent to doskonała okazja, by się nad tym zastanowić.

Życzymy Wam pięknego, dobrego, pełnego dobrych przeżyć i odkryć Adwentu! 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Publikacja jest zapisem lekko przeredagowanych homilii, które ks. Krzysztof Porosło głosił w 2020 i 2021 roku na mszach roratnich w ramach działań Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie. Książka może służyć wszystkim, którzy przez medytację...

Skomentuj artykuł

Adwent 2022 z DEON.pl. Co dla Was przygotowaliśmy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.